"‘Mam prawo być, mam żyć, mam prawo być sobą"- Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka oraz Obrady Optymistycznego Sejmu

Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwałą z dnia 7 listopada 2014r. ustanowił 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. W tym dniu w naszym przedszkolu miało miejsce ważne wydarzenie, a mianowicie obrady Optymistycznego Sejmu, w których wzięły udział wszystkie przedszkolaki.
Dzieci wcieliły się w role posłów i posłanek. Każdy mógł wypowiedzieć się podczas debaty na temat praw dziecka. W każdej grupie został wybrany Marszałek Sejmu, który udzielał głosu posłom i posłanką. Projekt ustawy został spisany i odczytany wszystkim zgromadzonym, a następnie przegłosowany przez posłów oraz zatwierdzony przez marszałków sejmu. Następnie dzieci złożyły pod dokumentem swój odcisk palca na znak akceptacji treści „Ustawy Optymistycznego Sejmu – Nasze prawa i obowiązki”.

#AkademiaPanaKleksa
#Garwolin