"Od przedszkolaka do pierwszaka"

Przedszkole jest miejscem, gdzie dziecko bawiąc się uczy. To pierwszy szczebel w drabinie edukacyjnej oraz wstęp do nauki w szkole podstawowej, której rozpoczęcie jest ważnym wydarzeniem w życiu dziecka i jego rodziny. Nasze przedszkole ściśle współpracuje z sąsiadującą Szkołą Podstawową Nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie, do której uczęszcza większość naszych wychowanków. Celem współpracy jest utrzymanie ciągłości oddziaływań dydaktyczno-wychowawczych, śledzenie losów oraz osiągnięć wychowanków, którzy w szkole podstawowej kontynuują edukację. Poprzez tę współpracę w bardzo dużym stopniu eliminujemy stres przyszłych uczniów związany ze startem szkolnym. Dzięki nawiązaniu stosunków z kadrą szkolną na bieżąco znamy osiągnięcia naszych absolwentów, a rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola znają ofertę edukacyjną szkoły.  Współpraca między placówkami ma na celu rozwijanie integracji społecznej dziecka od przedszkola do pełnej formy edukacji szkolnej. 23 listopada nasze „Smerfy” odwiedziły Szkołę Podstawową. Wizyta rozpoczęła się od powitania dzieci przez pana dyrektora Adama Wyskwara. Następnie przedszkolaki zwiedziły m.in. sale lekcyjne, halę sportową, szatnie, świetlicę, stołówkę. Dzięki uprzejmości pani Kingi Kaczyńskiej sześciolatki mogły zobaczyć, jak uczą się pierwszoklasiści, jak wygląda ich sala lekcyjna.

Dzięki wizycie w szkole dzieci będą mogły z radością przekroczyć jej próg we wrześniu bez lęku przed nieznanym.