"Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu"

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się  osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi  (m.in. dyskryminacji, izolacji, braku opieki i wsparcia).

W tym dniu "Muchomorki " z naszej grupy ubrane na niebiesko wzięły udział w obchodach Dnia Autyzmu.

W tematykę zagadnienia wprowadziły dzieci filmy: „Amazing things Happen” i „Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie”- które ukazały codzienne życie osób dotkniętych autyzmem. Przedszkolaki razem z Panią Moniką rozmawiały o trudnościach, umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnej sytuacji tych osób. Dzieci dowiedziały się, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji. Do końca dnia towarzyszyła nam lektura Pani Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel pt. "Kosmita" opowiadająca o trudnościach i radościach Kacpra chłopca autystycznego jego siostry Julki i rodzicach.