"Serduszko pełne miłości" - Walentynki

10 lutego obchodziliśmy pod hasłem „Walentynki - Serduszko pełne miłości". W ten sposób chcieliśmy dzieciom przekazać symbolikę Walentynek. Każdego dnia okazujemy sobie naszą przyjaźń, mówimy ciepłe i życzliwe słowa, ale tego dnia w sposób szczególny rozmawialiśmy o miłości. Dzieci poznały również wartości społeczne takie jak: pomaganie, wybaczanie, dzielenie się, o których należy pamiętać każdego dnia. Walentynki były szczególną okazją do nabywania i utrwalania postawy przedszkolaka życzliwego wobec innych, potrafiącego powiedzieć i podarować drugiemu coś miłego. Kultywowanie wartości dobrego wychowania jest częścią koncepcji naszej pracy realizowanej codziennie. W tym dniu dało się zauważyć, że wielka przyjaźń była bardziej obecna, niż w pozostałe dni.