10.02.2023 r. Serduszko pełne miłości

vvNAKLEJKI SERCA SERCE - AUTO SAMOCHÓD ŁÓDKA 26 szt. nSE za 26,99 zł z Zgierz  - Allegro.pl - (11465650262)

Walentynki to może nie jest polska tradycja, ale motyw serca pojawia się, tak często w naszej kulturze i języku, że warto do niego nawiązać. Każda okazja jest dobra, by przekazać dzieciom nieco wiedzy i nauczyć czegoś pożytecznego.

Walentynki w naszym przedszkolu , to podkreślenie wartości związanych pojęciem : Przyjaźń.

To próby odpowiedzi na pytania:  Co to znaczy być przyjacielem? Co to znaczy: Być człowiekiem wielkiego serca? Co  znaczy mieć "Otwarte serce?".

Przy okazji codziennych wspólnych zabaw, przedszkolaki integrują się w zespół, uczą się pomagać słabszemu, dzielić się zabawkami itp.  W "walentynkowy " dzień w zabawie przypominały sobie bardziej świadomie, jaką wartością jest  bycie dobrym kolegą i koleżanką .

Walentynki były szczególną okazją do nabywania i utrwalania postawy przedszkolaka życzliwego wobec innych, potrafiącego powiedzieć i podarować drugiemu coś miłego