Dzień Flagi w Przedszkolu

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Flaga Polski 150x100 cm maszt Sklep z flagami . Sprzedaż detaliczna hurtowa  flagi i akcesorii flagowych

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz,
podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy.
Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych.
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.
W tym dniu, nie mogliśmy zapomnieć o Naszej Małej Ojczyźnie, Miasto Garwolin w roku 2023 obchodzi  jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich.