Spotkanie z przedstawicielem Żandarmerii Wojskowej

15.05.2023r. odwiedził nas przedstawiciel Placówki Żandarmerii Wojskowej w Siedlcach. Temat zajec dotyczył zapoznania naszych podopiecznych z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wzbudzania postaw patriotycznych a także przedstawienia charakterystyki służby wojskowej Żandarmerii Wojskowej oraz codziennych obowiązków żołnierza. Dzieci dowiedziały się jakimi niezbędnymi przyrządami posługuje się żołnierz Żandarmerii Wojskowej oraz czym jest daktyliskopia czyli technika śledcza zajmująca się badaniami porównawczymi linii papilarnych dłoni. Zajęcia spotkały się z żywiołową i pozytywną reakcją ze strony dzieci i wzbogaciły je w niezbędną wiedzę i umiejętności. Bardzo dziękujemy za ciekawy i pełen wrażeń dzień w naszym przedszkolu.