"Przerwa na czytanie"- Ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie

Kierując się słowami "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała" mogliśmy 14 maja na zaproszenie Pani Dyrektor Agnieszki Głasek uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wspólnie z Niepubliczną Szkołą Podstawową „Kuźnia Talentów” w Chotyni, biliśmy rekord w czytaniu na przerwie. Jest to akcja ogólnopolska i po raz pierwszy mogliśmy w niej uczestniczyć. Czytanie przeciągnęło się nam i czytaliśmy dalej już na lekcji ???? W tym czasie organizatorki akcji w szkole mogły policzyć, ile osób wzięło w niej udział.

Celem akcji jest:

- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

- integracja środowiska szkolnego, przedszkolnego

- pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe;

- zachęcenie dzieci do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Czytanie książek dobrze wpływa na nasz organizm. Podczas czytania angażujemy różne ośrodki w mózgu, rozwijamy pamięć, próbując nie pogubić się w gąszczu imion, miast i światów. Czytanie obniża poziom stresu, pomaga zasnąć, wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę. Czytanie jest jak podróże – poszerza horyzonty. Ten, kto odpuszcza sobie czytanie, to tak, jakby odpuścił sobie myślenie.

Na szczęście w naszym przedszkolu dalej myślimy i czytamy, czytamy, czytamy…