VIII Święto Optymizmu

Już po raz ósmy w Optymistycznych Przedszkolach obchodzone jest Święto Optymizmu, jak co roku świętowały równiez dzieci z grupy "Sloneczka". Tegoroczne obchody święta mijały pod tytułem “Van Gogh w przedszkolu”. Poznaliśmy blizej postać słynnego malarza, zawiłe losy jego życia, najbardziej znane obrazy i technikę malowania. Każdy przedszkolak mógł się tego dnia poczuć jak Van Gogh malując Gwieździste Niebo według własnego pomysłu, portret malarza czy też jego słynny obraz "Słoneczniki". Wszystkie prace można było oglądać na wystawie w holu przedszkola. Mimo, iż temat wydawał się dosyć trudny, optymistyczne nauczycielki, personel oraz dzieci świetnie sobie z nim poradziły. Ponadto nasze przedszkole zyskało swoją maskotkę - Optymorka, stworka, który ma za zadanie czuwać, by dzieci nie traciły pogody ducha.