Wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie

Dnia 28 maja przedszkolaki z grup "Słoneczka" i "Smerfy" wybrały się na wycieczkę edukacyjną  do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE. Choć droga była daleka okazało się, że minęła nam bardzo szybko a było naprawdę było warto.  Po dotarciu do celu, entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Aby nabrac sił na całodniowe zwiedzanie zjedliśmy przepyszny obiad w reuaturacji. Nasze przedszkolaki  udały się do Jura Parku, gdzie wszystkich wycieczkowiczów powitał pan przewodnik, która opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów. Największe wrażenie zrobiło jednak Prehistoryczne Oceanarium i kino 5D. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mieliśmy okazję spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość starszaków była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem. Kolejną atrakcją  wycieczki  była przejażdżka amerykańskim "school busem" wśród zwierząt współcześnie żyjących. Dzieci miały okazję do obserwowania z bliska  strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków, które  rozmieszczone były  na wielohektarowym terenie – tzw. Safari.  Zwiedziliśmy także Park Miniatur zabytków polskich - zamki, pałace, kościoły ratusze wybudowane w Polsce wiele lat temu.  Odwiedziliśmy Sabatówkę z żyjącymi tam czarownicami i leśnymi wróżkami. Przejście tunelem wśród czterech pór roku było nie lada wyzwaniem dla dzieci i pań :) Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni. Wszyscy mamy  nadzieję, że dla dzieci była to nie tylko  niezapomniana przygoda ale też doskonała lekcja prehistorii.