XIII Święto Optymizmu "Królewski Ogród Kompetencji"

Akademia Pana Kleksa świętowała wspaniałe XIII Święto Optymizmu pod nazwą "Królewski Ogród Kompetencji"! Razem z Polską Areną Optymistycznych Przedszkoli, Polskim Centrum Optymizmu i Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli PARTNER mieliśmy niezwykłą przyjemność zorganizować to wspaniałe wydarzenie !!! 
 
Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystego przywitania przez Panią Dyrektor Łucję Marię Wieczorek oraz Skrzata Radośniaka,  którzy wprowadzili nas w optymistyczny nastrój !!! Nie zabrakło także odśpiewania Hymnu Akademii oraz Hymnu Optymistycznego 
 
 W naszym przedszkolnym ogrodzie na najmłodszych czekało Siedem Stacji Aktywności :
1. Ogród kreatywności
2. Ogród myśli
3. Ogród emocji
4. Ogród pytań
5. Ogród opowiadań
6. Ogród życzeń
7. Ogród oddechu
 
Wszystkie Siedem Stacji Aktywności przedszkolaki przemierzały w zielonych bluzeczkach gdzie uczestniczyły w wielu zabawach pobudzających zmysły tj.: malowanie farbami na folii, memo zapachowe, zabawy w piasku, dopasowywanie rysunku do odpowiedniego zapachu czy udział w kreatywnym tworzeniu tęczy wraz ze Skrzatem Radośniakiem. 
 
Podczas pobytu w „Ogrodzie Myśli” przedszkolaki odpowiadały na pytania o różnej tematyce, pobudzające ich do kreatywnego myślenia i udzielenia odpowiedzi na najważniejsze pytanie „CO O TYM MYŚLISZ?”  -> "Dlaczego deszcz pada?", "Dlaczego chodzimy do przedszkola?", "Dlaczego optymista ma lepsze życie?". Zabawy z pytaniami przyniosły wiele radości i uśmiechu! 
 
Na koniec każde dziecko zostało obdarowane przez Panią Dyrektor Łucję Marię Wieczorek pysznym jabłkiem, symbolizującym zdrowie i radość. 
 
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i niezapomniane chwile!