"Dzień Przedszkolaka"

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tego dnia czekało dzieci wiele niespodzianek, świętowanie zaczęliśmy od obejrzenia inscenizacji o przyjaźni, śpiewaliśmy piosenki o przedszkolakach, tańczyliśmy do utworów „Dwóm tańczyć się zachciało”, „Nie chcę cię znać”, bawiliśmy się chustą animacyjną,  z radością i „ślinką na ustach” przygotowaliśmy słodki poczęstunek. Nasza Pani Dyrektor też dla nas miała smakołyki :). Ach co to był za dzień :).