"Jesienny bal witaminek"

„Jesienny bal witaminek” to bardzo ważna uroczystość w naszym przedszkolu- obchodziliśmy ją po raz pierwszy. Wszyscy długo jej wyczekiwaliśmy. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały stroje, aby wyglądać wyjątkowo. Było to coś naprawdę niezwykłego, bo przedszkolaki na jeden dzień zmieniły się w piękne, kolorowe i soczyste owoce oraz warzywa. Wyglądały niesamowicie, niektórych trudno było rozpoznać. Rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością za co bardzo im dziękujemy.

Tego dnia rozrywek nam nie brakowało. Bal rozpoczęliśmy od prezentacji strojów i odgadywania jaki to owoc lub warzywo. Wszyscy wspólnie tańczyliśmy do rytmów naszych ulubionych piosenek, takich jak: „Ogórek, ogórek”, „Witaminki, witaminki”, „Urodziny marchewki” itp. Urozmaiceniem naszej zabawy było wspólne pieczenie ciasta śliwkowego oraz degustacja owoców i warzyw przyniesionych przez naszych milusińskich.