Bezpieczny spacer z Policjantem

Nasze przedszkole odwiedził Pan policjant z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Pan Policjant zapoznał dzieci z zasadami ruchu drogowego w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola+”. Omówił również podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznał ze znakami drogowymi i numerem alarmowym. Pokazał także jak oznaczone są przejścia dla pieszych oraz co oznaczają kolory na sygnalizatorach. Ponadto przypomniał o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, a tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo.

Spotkanie nie ograniczyło się jednak tylko do teorii. Przekazane informacje dzieci miały okazję wykorzystać w praktyce. Razem z policjantami udały się na spacer, na „prawdziwe” przejście dla pieszych, gdzie pod nadzorem funkcjonariuszy i swoich opiekunek prawidłowo przechodziły na drugą stronę jezdni. W podziękowaniu za cenne rady dzieci wręczyły Panu policjantowi pamiatkowy dyplom.