Bądź bezpieczny - wizyta policjanta

W pażdzierniku gościliśmy w przedszkolu niecodziennego gościa. Pan policjant spotkał się z dziećmi. Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego tematu bezpieczeństwa. Przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Poznały zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Policjant przypomniał dzieciom o konieczności noszenia elementów odblaskowych a także ważne numery alarmowe. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja stroju i wyposażenia policyjnego. Nie obyło się także bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Nasze przedszkolaki udowodniły także, że są odpowiedzialni i wiedzą jak należy bezpiecznie zachowywać się w najbliższym otoczeniu. Dziękujemy  za bardzo miłe spotkanie.