" Żarty, żarciki, czyli beczka śmiechu na dzień uśmiechu"

Co roku w Naszym Przedszkolu świętujemy "Światowy Dzień Uśmiechu".  Dlatego też, 7 października każdy przedszkolak po przyjściu do przedszkola otrzymał uśmiechnięta, żółtą opaskę, która przypominała o dzisiejszym świecie i zasadzie " uśmiech gości na naszych twarzach". Dzień Uśmiechu był także Dniem Żółtym, który dotyczy realizacji projektu pt. "Matematyka w kolorach". Nie mogło więc zabraknąć różnych zabaw matematycznych. Ropoczeliśmy od szukania po sali różnych uśmiechniętych  buziek. Następnie dzieci klasyfikowały je, przeliczały i dopasowywały zapis cyfrowy. Układaliśmy także kod uśmiechu naszej grupy. Ponadto, w magicznym pudełku dzieci losowały "żółty buźki niespodzianki",w których kryły się różne zagadki matematyczne. Dzieci chętne do współpracy, z uśmiechem oraz radością kolejno rozwiązywały  zadania matematyczne. Oczywiście każdy przedszkolak wykonał Order Uśmiechu, który towarzyszył  mu przez cały dzień.