"Dzień Drzewa"

Miłości do przyrody nie trzeba się uczyć, ale na pewno warto ją pielęgnować.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień drzewa. Tego dnia w każdej grupie obowiązywał kolor zelony, a zajecia związane były z tematyką  drzew połączone z zadaniami matematycznymi. Z tej okazji gościliśmy u nas również pana leśniczego, który opowiedział nam o swojej pracy w lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Opowiadał jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Dzieci dowiedziały się, że leśnicy bardzo cenią sobie obecność takich ptaków jak dzięcioły (które są nazywane ptasimi lekarzami drzew) oraz sikorek (które zjadają mnóstwo owadów szkodzących drzewom). Zwieńczeniem tego spotkania było wspólne zasadzenie drzewka w ogrodzie przedszkolnym. Pan leśniczy przyniósł w tym dniu wiele niespodzianek dla małych przedszkolaków m.in. puzzle, układanki, budkę dla ptaków, kule z karmą dla ptaków i sadzonki drzew.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za tak ciekawe, przyrodnicze spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne!