"Grzybobranie na polanie"

Grupa "Misie" nowy tydzień rozpoczeła od świętowania w przedszkolu Dnia Grzyba. W tym dniu, dominował w każdej sali przedszkolnej kolor brązowy oraz różnorodne rodzaje grzybów. Głowy zaś "Misiów" zostały udekorowane grzybowymi  opaskami. Oczywiście, nie mogło również zabraknąć zabaw i zagadek matematycznych. Było ich wiele, ale dzieci znakomicie dawały  sobie rady. Porównywaly m.in. ilość kropek na muchomorkach, przeliczały oraz określały gdzie jest więcej, a gdzie mniej, czy odwzorowywały ułożenie kasztanów wedlug wzoru itp. Oczywiście po licznych zabawach matematycznych, przyszedł również czas na grzybobranie w rytm muzyki klasycznej. Śmiechu i radości było co niemiara. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczna pt. "Muchomor", ćwicząć umiejętność wycinania po linii. Wszyscy sobie świetnie poradzili. BRAWO "Misie"!