PAMIĘTAMY!!!

Listopad to miesiąc nostalgi i zadumy. W okresie Święta Zmarłych odwiedzamy swoich najbliższych  których nie ma już w śród nas. Palimy znicze, wspominamy, odwiedzamy groby.

Pamiętajmy również o tych którzy poświęcili swoje życie dla dobra Wszystkich Polaków. "Krasnale" zgłębiając historię swojej Małej Ojczyzny  poznały żołnierza, kawalerzystę, fotografa Narcyza Witczaka- Witaczyńskiego.

Pomnik ku czci Narcyza Witczaka- Witaczyńskiego znajduje się  na ul. Polnej. Co roku uczniowie szkoły podstawowej nr 2 im. I Pułku Strzelców Konnych składają chołd, oraz palą zniczę,   pamiętając o wyjątkowym poświęceniu chorążego Witaczyńskiego dla Narodu Polskiego.

Narcyz Witczak - Witaczyński urodził się w Warszawie lecz swoje życie związał z Garwolinem. Został odznaczony Srebrnym  Krzyżem Orderu Wojskowego Virituti Militari oraz pośmiertnie przez Przezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyżem Armii Krajowej.