Spotkanie z Panią bibliotekarką w przedszkolu

07 listopada w czwartek nasze przedszkole odwiedziła Pani bibliotekarka Magdalena Chodak z Miejsko Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie. Pani Magda opowiedziała nam o swoim zawodzie o tym na czym polega jej praca i przede wszystkim jak wygląda biblioteka i do czego jest nam potrzebna.

Pani Magda przyniosła ze sobą kilka ciekawych, kolorowych książeczek, które dzieki zeskanowaniu mogła przeczytać dzieciom wyświetlane na dużym ekranie. Przedszkolaki chętnie rozmawiały z Panią bibliotekarką o swoich ulubionych książeczkach oraz podzieliły się wiedzą na temat tego, jak i dlaczego należy szanować książki. Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci otrzymały upominek – zakładkę do książki, kartę bibloteczną oraz "mały obrazek" jak zachęta do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez bibliotekę. W naszej grupie został wyjatkowy gość, mały miś który towarzyszyć ma nam podczas codzinnego czytania.

Przedszkolaki zostały także zaproszone do odwiedzenia biblioteki z rodzicami.

Serdecznie dziekujemy Pani Magdzie za miłe spotkanie.

I do zobaczenia niebawem.