"Spotkanie z zawodem" - przedszkolaki zdobywają wiedzę o zawodach

Przedsięwzięcie edukacyjne zostało opracowane na rok szkolny 2019/2020 i przeznaczone jest dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych placówki dostosowując go do ich indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Dzieci są ciekawe świata, interesują się pracą zawodową członków swojej rodziny co uwidocznione jest w ich spontanicznych zabawach oraz opowieściach. Dzielą się one informacjami z innymi dziećmi.  Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest poszerzenie wiedzy naszych podopiecznych na temat różnych zawodów, polegać ma na organizowaniu w naszej placówce spotkań z przedstawicielami różnych zawodów. Bardzo ważną rolę w tych zajęciach odegrają zaproszeni goście oraz zorganizowane wyjścia/wyjazdy, których celem będzie poznanie specyfiki pracy poznanych zawodów.

07 listopada w czwartek nasze przedszkole odwiedziła Pani bibliotekarka Magdalena Chodak z Miejsko Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie. Pani Magda opowiedziała nam o swoim zawodzie o tym na czym polega jej praca i przede wszystkim jak wygląda biblioteka i do czego jest nam potrzebna. Pani Magda przyniosła ze sobą kilka ciekawych, kolorowych książeczek, które dzięki zeskanowaniu mogła przeczytać dzieciom wyświetlane na dużym ekranie. Przedszkolaki chętnie rozmawiały z Panią bibliotekarką o swoich ulubionych książeczkach oraz podzieliły się wiedzą na temat tego, jak i dlaczego należy szanować książki. Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci otrzymały upominek – zakładkę do książki, kartę biblioteczną oraz "mały obrazek" jak zachęta do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez bibliotekę. Przedszkolaki zostały także zaproszone do odwiedzenia biblioteki z rodzicami. Serdecznie dziękujemy Pani Magdzie za miłe spotkanie. I do zobaczenia niebawem.