Akcja "Szlachetna Paczka"

Jak co roku w okresie świątecznym zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym. W tym roku wzięliśmy udział w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Nasze Przedszkole postanowiło pomóc Panu Piotrowi.

W poniższym linku znajdziecie Państwo informacje o potrzebach Pana Piotra.

Zbiórkę zgromadzonych artykułów prowadzimy do 04.12.2019r. w naszych oddziałach przedszkolnych.