Miedzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

„Co możesz dać drugiemu?
Trochę ciepła? Szczery uśmiech?
Odrobinę szacunku i zrozumienia?
Możesz dostrzec w nim dobro i pragnienia,
pokochać całym sercem, dać przyjaźń, czułość i szczęście.
Możesz go po prostu KOCHAĆ”

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Ustanawiając Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.W naszym przedszkolu idea integracji jest realizowana od wielu lat- pomoc dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzinom, nauka tolerancji wobec dzieci chorych to tylko kilka przykładów `naszej pracy. Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodziły dzisiaj dzieci z grupy „Pszczółki”. Oglądanie bajki o niepełnosprawnej dziewczynce i teatrzyku pt. "Motylek" pochłonęło dzieci całkowicie. W czasie rozmowy można było zauważyć wielką troskę w wypowiedziach dzieci. Od samego początku należy uczyć dzieci, że osoby niepełnosprawne są tak samo wartościowymi ludźmi jak osoby zdrowe, a bariery powstają tylko w naszych głowach.