"Dziecięcy savoir- vivre" - czyli nauka dobrych manier.

Naukę dobrych manier warto rozpocząć jak najwcześniej. Stopniowo, konsekwentnie, z upływem czasu należy poszerzać zakres zdobywanych przez dziecko umiejętności. Poznanie zasad savoir-vivre’u to długotrwały proces, rozpisany na wiele lat, nie da się go przyswoić, np. w przeddzień rodzinnej uroczystości. Dlatego ważnym krokiem jest, ustalenie pewnego zakresu norm, które powinny być przestrzegane codziennie.

W naszym przedszkolu "zasad dobrego wychowania" staramy się uczyć codziennie, pamiętamy o "czarodziejskich słowach " proszę , dziekuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia. Uczymy się też kultury podczas posiłków, a raz w miesiącu przygotowujemy wyjatkowy "uroczysty obiad", podczas którego utrwalamy sobie wszystkie poznane "pozytywne zachowania".