"Chronimy dzieci"- realizacja programu edukcyjnego

"Chronimy Dzieci" to program profilaktyki przemocy wobec dzieci, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Program adresowany jest do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, placówek opiekuńczo-wychowawczych, organizacji pozarządowych i innych instytucji, działających na rzecz dzieci. Jest to pierwszy program w Polsce, promujący bezpieczne organizacje i odpowiadający na potrzeby profesjonalistów i rodziców dzieci, w zakresie wdrażania standardów bezpiecznej dla dzieci organizacji.

W tym roku nasze przedszkole realizuje ten program.

Ubiegły tydzień w naszej grupie minął pod pod hasłem "Chronimy dzieci". Przez cały tydzień omawialiśmy następujace zagadnienia:

1. Wiem jak sie czuję, znam swoje emocje.
  2. Znam bezpieczne zasady i wiem do kogo się zwócić, gdy mi smutno i gdy mnie ktoś krzywdzi -  "Drzewo zaufanych osób".
  3. Rozróżniam zły dotyk i dobry dotyk.
  4. Moje ciało należy do mnie.
  5. Rozpoznaję dobre i złe tajemnice.

Zajęcia prowadzone były w formie zabawy, przy wykorzystaniu dyskusji, rozmowy, odgrywania ról,  zabaw ruchowych i zajęć plastycznych. Zaproponowane przez nas ćwiczenia były dostosowane do wieku i możliwości rozwojowych dzieci.

Zapraszamy do galerii, aby zobaczyć efekt naszej tygodniowej pracy.