"Oto właśnie sprawa taka – dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzieci z wszystkich grup spotkały się w ogrodzie przedszkolnym i rozpoczęły świętowanie od odśpiewania hymnu „Optymistycznego przedszkolaka” oraz wielu innych piosenek. Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili mili goście, których nie mieliśmy jeszcze okazji gościć. Dzieci zostały zapoznane z alpakami. Poznały charakterystyczne cechy tych zwierząt, a także poznały rasy alpak. Każdy uczestnik spotkania miał okazję pogłaskania oraz poczęstowania ich marchewką. Nasi goście chętnie uczestniczyli w spotkaniu z przedszkolakami.  Alpaki chętnie dawały się pogłaskać i przytulić. Nasze przedszkolaki były zachwycone futrzanymi gośćmi.