Święto Akademii Pana Kleksa- 12.05.2022r.

"Witajcie w naszej bajce..." - słowami hymnu pochodzacego z "Akademii Pana Kleksa" Pani Dyrektor Łucja Wieczorek, oraz pracownicy Przedszkola wraz ze swoimi wychowankami rozpoczeli uroczystość "Święta Akademii Pana Kleksa".
"Akademia pana Kleksa" to ponadczasowa i ponadpokoleniowa powieść, ktorej autorem jest Jan Brzechwa. Miały okazje przekonać się o tym nasze przedszkolaki, oraz zaproszeni goście absolwenci naszego przedszkola, którzy z wielkim zaangażowaniem oglądali przgotowany przez nauczycieli montaz słowno- muzyczny opowiadający o magicznym świecie, w którym to kazdy bez wyjatku choć na chwile chciałby się znaleźć. Dzieci intrygował szczególnie niezwykły nauczyciel Ambrozy Kleks, oraz swiat, jaki stworzył on w swojej szkole. Z wielkim entuzjazmem wszyscy reagowali na darowane im przez Kleksa piegi. Duzym zainteresowaniem cieszyly sie także lekcje prowadzone tego dnia w naszym ogrodzie przedszkolnym. Z zainteresowaniem brali udzial w lekcji kleksografii, guzikologii, bankografii, sennego lustra, oraz lekcji zielarstwa. Podsumowaniem naszych zajec byl slodki poczestunek. Dziekujemy bardzo Pani Ani Wojciechowskiej Kakol, oraz naszym absolwentom za obecnosc w tak waznym dla nas dniu i zapraszamy czesciej do naszej bajkowej "Akademii Pana Kleksa".