"Graj w zielone" - Święto Drzewa

W dniu 9 października zaplanowaliśmy uroczyste obchody Dnia Drzewa. W tym dniu dominował w naszym stroju kolor zielony.  We wszystkich grupach wiekowych przeprowadzone zostały zajęcia związane z tematyką drzew, ich budowy, znaczenia dla człowieka, zwierząt i przyrody. Nasze małe „Smerfy” złożyły przysięgę „Małego Ekologa.

,, Przedszkolaki  zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!!!!

Nie będziemy łamać gałązek, drzew i krzewów.
Nie będziemy deptać trawników!
Nie będziemy w lesie krzyczeć!
Będziemy wrzucać śmieci do kosza!
Będziemy zimą dokarmiać ptaki i zwierzęta!
Będziemy oszczędzać wodę i prąd!
Obiecujemy! My mali obrońcy przyrody!

Tego dnia gościliśmy również Panią Leśnik, która opowiedziała nam o swojej pracy. O tym jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Dzieci dowiedziały się, że leśnicy bardzo cenią sobie obecność takich ptaków jak dzięcioły (które są nazywane ptasimi lekarzami drzew) oraz sikorek (które zjadają mnóstwo owadów szkodzących drzewom). Poznaliśmy również różne rodzaje drzew i ich nazwy. Zwieńczeniem tego spotkania było wspólne zasadzenie drzewka w ogrodzie przedszkolnym.