"Bezpieczna droga do przedszkola"

01 października nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z sierż.szt. Krzysztofem Sekułą, oraz sierż.szt. Karoliną Parzyszek Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie. Podczas wizyty nasi goście zapoznali dzieci z zasadami ruchu drogowego w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola+”. Omówili również podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznali ze znakami drogowymi i numerem alarmowym. Pokazali także jak oznaczone są przejścia dla pieszych oraz co oznaczają kolory na sygnalizatorach. Sierżant Krzysztof Sekuła przypomniał o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, a tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo. Zaprosił wszystkie dzieci do zajęć praktycznych, które dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci z pełną odpowiedzialnością podeszły do zadania i bezbłędnie pokonały, w obecności opiekunów oraz naszych gościruchliwe skrzyżowanie. Po tym bezpiecznie wróciły do przedszkola.