"Lot do rozśpiewanej krainy bajek"

Dzisiejszego dnia w naszej „Akademii Pana Kleksa” obchodziliśmy „Dzień Postaci z Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W tym dniu w naszym przedszkolu odbył się magiczny koncert pt. „Lot do rozśpiewanej krainy bajek”. Nasze przedszkolaki udały się w magiczną podróż czarodziejskim dywanem, który przeniósł ich w bajkowy świat. Podczas koncertu mogliśmy wysłuchać piosenek z przeróżnych bajek m.in. „Miś Uszatek”, „Jaś i Małgosia”, „Mustang z Dzikiej Doliny”, „Piotruś Pan i piraci z Nibylandii”, „Kraina lodu”.  Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Oglądały fragmenty swoich ulubionych bajek oraz rysowały swoją ulubioną postać z bajki. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów dla swoich pociech oraz za włączenie się do akcji. Jak zawsze spisaliście się Państwo na medal.