"KolorPiano" - Metoda Kolorowych Dźwięków

Nasze przedszkole wdrożyło nowatorską metodę gry na niecodziennym instrumencie Metodą Kolorowych Dźwięków. Na pierwszy rzut oka przypomina wielką matę do Twistera, popularnej wśród dzieci gry zręcznościowej, podczas której uczestnicy ze swych kończyn niemal zaplatają warkocze.  Kolejne skojarzenie to oczywiście pianino. Mowa o KolorPiano – niezwykle atrakcyjnej pomocy dydaktycznej, która od prawdziwego pianina różni się tym, że zamiast rąk do gry używa się stóp i że nie trzeba zaprzątać sobie głowy nutami.

Głównym celem metody stosowanej w Muzycznej Krainie jest nauczenie najmłodszych dzieci, dla których opanowanie nut jest zadaniem zbyt trudnym, gry na instrumencie. Do nauki poprzez zabawę motywują kolorowe, różnorodne kształty.

Podczas pierwszych zajęć przedszkolaki zapoznały się z możliwościami nowego instrumentu.  Bardzo atrakcyjna forma nauki wzbudziła żywe zainteresowanie milusińskich.  Przyjemna zabawa i mobilizujące doświadczenie – tak można podsumować „KolorPianowe” warsztaty dostarczają im wiele radości