"Spotkanie z zawodem" - przedszkolaki zdobywają wiedzę o zawodach

Przedsięwzięcie edukacyjne zostało opracowane na rok szkolny 2019/2020 i przeznaczone jest dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych placówki dostosowując go do ich indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Dzieci są ciekawe świata, interesują się pracą zawodową członków swojej rodziny co uwidocznione jest w ich spontanicznych zabawach oraz opowieściach. Dzielą się one informacjami z innymi dziećmi.  Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest poszerzenie wiedzy naszych podopiecznych na temat różnych zawodów, polegać ma na organizowaniu w naszej placówce spotkań z przedstawicielami różnych zawodów. Bardzo ważną rolę w tych zajęciach odegrają zaproszeni goście oraz zorganizowane wyjścia/wyjazdy, których celem będzie poznanie specyfiki pracy poznanych zawodów.

21 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu panią Mariolę Malinowską, wykonującą zawód fryzjera. Było to kolejne spotkanie z cyklu poznajemy różne zawody Pani Mariola opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała swoje narzędzia i urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera: różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę i wiele innych.  Następnie wykonała wymyślne fryzury chętnym dzieciom. Największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszył się tzw. „irokez”, natomiast wśród dziewczynek zapanowało istne szaleństwo: warkocze, koki, lakier z brokatem. Każda dziewczynka miała inną fryzurę. Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.