Smerfy

 • "Dzieciaki Mleczaki" – realizacja projektu

  „Dzieciaki Mleczaki to akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

  Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Poprzez zabawę, chcemy kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny. Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły. Dlatego też z naszymi przedszkolakami przeprowadziłyśmy cykl zajęć, na których dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat mleka i jego właściwości. Rozwiązywały wiele zagadek z tym związanych, wykonały prace plastyczne, kodowały, rozwiązywały sudoku oraz wiele innych ciekawych zadań o mleku i jego przetworach. Zajęcia bardzo podobały się naszym Smerfikom, chętnie wykonywały zadania.

  Czytaj Więcej o: "Dzieciaki Mleczaki" – realizacja projektu

  2021-03-01

 • "Gimnastyczne wyzwanie z Lwem Lolkiem"

  Zaczynamy gimnastyczne wyzwanie !!!

   Dzisiaj nasza grupa przystąpiła do 3-dniowego gimnastycznego wyzwania razem z tańczącym i gimnastycznym Lwem Lolkiem. Zadania mają służyć pobudzeniu aktywności fizycznej u dzieci. Lolek codziennie przez trzy dni będzie wysyłał filmik z ćwiczeniami gimnastycznymi dla naszych Smerfików. Lew Lolek codziennie rano ćwiczy, aby być silnym i zdrowym. Nasze przedszkolaki również bardzo chcą być silne i zdrowe dlatego chętnie przystąpiły do wyzwania. Po ćwiczeniach na dzieci czeka zadanie do wykonania.

   Dzień 1 – 01.03.2021r.

  Lolek otrzymuje bardzo ważny telefon. To szeryf z wioski kowbojskiej. Lolek wraz z dziećmi musi się porządnie rozgrzać, gdyż przed nami poważna misja. Z filmu dowiedzieliśmy się, że skradziono tam krowę. Lolek zabierze nas na jej poszukiwania pod warunkiem, że wykonamy wszystkie ćwiczenia gimnastyczne, które dla nas przygotował. Na koniec Lew Lolek powiedział, że naszym Smerfikom świetnie poszły ćwiczenia na dzisiaj, jednak była to dopiero rozgrzewka. Lolek obiecał, że jutro zabierze nas na przygodę w „poszukiwaniu krowy”. Już nie możemy się doczekać, z niecierpliwości czekamy na kolejne ćwiczenia i zadania do wykonania. Zadaniem na dzisiaj było wykonanie jednej wspólnej pracy plastycznej pt. „Zaginiona krowa”.

   Dzień 2 – 02.03.2021r.

  Lolek wraz z dziećmi wyrusza w gimnastyczną podróż na poszukiwanie jak powiedział zaginionej krowy. Obiecał, że przed nami ćwiczenia, które zaangażują nawet najbardziej oporne dzieciaki.

   Dzień 3 – 03.03.2021r.

  Po sukcesie rozwiązania tajemniczej zagadki na dzieci ma czekać ostatnie wyzwanie, czy dadzą radę? Z pewnością tak! Wyzwanie przeprowadzi Lolek we własnej osobie, więc czeka nas mnóstwo śmiechu.

   Na zakończenie dzieci mają otrzymać gimnastyczną gwiazdę szeryfa oraz kolorowankę rodem z Dzikiego Zachodu!

  Trzymajcie za nas kciuki !!!

   

  Czytaj Więcej o: "Gimnastyczne wyzwanie z Lwem Lolkiem"

  2021-03-01

 • „Mali Badacze - Wielcy Odkrywcy”

  "Ogon, tułów, szyja, głowa.

  Postać prawie już gotowa. 

  Jeszcze tylko cztery nogi

  i wychodzi potwór srogi. 

  Taki duży wśród zarośli....

  Pewnie byśmy za nim poszli

  lecz to było wieki temu. 

  Teraz już go nie znajdziemy. 

  A dlaczego? 

  Bo wymarły. 

  Mam na myśli - DINOZAURY!!! "

  Dnia 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci udały się w podróż do czasów prehistorycznych. Przedszkolaki oglądając prezentację multimedialną przeniosły się w prehistoryczny świat, gdzie poznały historię tych gadów, dowiedziały się, kiedy żyły i jak wyglądały. Dzieci brały udział w rozmaitych grach, zabawach. Największą radość wzbudziły jednak prace wykopaliskowe w poszukiwaniu dinozaurów. Odnalezienie prawdziwego prehistorycznego dinozaura wywołało spore poruszenie. Frajdą było wykucie małego dinusia, oczyszczenie go i zaopiekowanie się nim. Wielu tego dnia zabłysnęło swoją wiedzą, inni natomiast z dociekliwością pytali o więcej. 

  Czytaj Więcej o: „Mali Badacze - Wielcy Odkrywcy”

  2021-02-25

 • "Metoda 6 klocków" - Lego Education

  Metoda „6 klocków” opiera się na koncepcji wykorzystywania w codziennej praktyce krótkich i przystępnych ćwiczeń mających uatrakcyjnić dzieciom proces zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności i postaw cennych w ich dalszym, dorosłym życiu. Tajemnica powodzenia metody „6 klocków” leży w ich regularnym powtarzaniu. Na zajęciach nasze „Smerfy” miały do dyspozycji zestaw sześciu dużych, kolorowych klocków Lego Duplo. Przedszkolaki zapoznały się z klockami, określały ich kolory, wskazywały takie same klocki jak nauczycielka, wystukiwały rytm klockami i budowały konstrukcje według swoich pomysłów. Dzieciom bardzo podobały się zabawy i już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć.

  Czytaj Więcej o: "Metoda 6 klocków" - Lego Education

  2021-02-25

 • „Zmisiowany Eko – kalendarz”

  „Smerfy” zrealizowały kolejny modułu projektu pt. "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Moduł Zmisiowany Eko – kalendarz”. Na zajęciach nasze przedszkolaki wspólnie z misiem wykonały kalendarz z wytłaczanek po jajkach, w którym zaznaczyły święta ekologiczne, które mają za zadanie przypominać o tym jak ważna jest przyroda i jak możemy o nią dbać. Te dni, które zostały wybrane i zaznaczone w naszym grupowym eko – kalendarzu będziemy wykonywać zadania mające na celu rozwijanie naszych zainteresowań przyrodniczych. Zadnia oczywiście będą przygotowane dla nas przez misia i jego przyjaciół. Mamy nadzieję, że będzie to kolejna ciekawa przygoda.

  Czytaj Więcej o: „Zmisiowany Eko – kalendarz”

  2021-02-22

 • "British Day" - Dzień Brytyjski

  16 lutego odbył się Dzień Brytyjski. Dzieci w tym dniu wzbogacały swoją wiedzę o Wielkiej Brytanii – jej kulturze, życiu codziennym.  Dzień Brytyjski rozpoczął się podróżą z piosenką do Wielkiej Brytanii, następnie wszystkie przedszkolaki multimedialnie zwiedzały cały kraj, a zwłaszcza Londyn – stolicę. Po prezentacji dzieci bawiły się w rytm dziecięcych melodii, oczywiście w języku angielskim. Następnie nasze „Smerfy” uczestniczyły w rytuale picia herbatki oraz degustowania wcześniej upieczonych ciasteczek – dostojnie i z wielką elegancją wcielały się w arystokrację brytyjską. Po przerwie na dzieci czekało zadanie plastyczne. Dzieci tego dnia wykazały się dużą wiedzą, odpowiadając na trudne pytania. Z podróży dzieci wracały do Polski w rytm piosenki, formułując czerwony autobus. Wszystkie przedszkolaki cieszyły się z mile spędzonego dnia w Wielkiej Brytanii.

  Czytaj Więcej o: "British Day" - Dzień Brytyjski

  2021-02-15