Smerfy

 • Spotkanie z autorką książek dla dzieci Panią Agnieszką Kazałą

       9 marca w naszym przedszkolu zawitała Pani Agnieszka Kazała - autorka książek, wspaniała, inspirująca postać. Podczas spotkania zaprezentowała czarodziejską skrzyneczkę Kamishibai, a następnie zagłębiła nas w tę sztukę opowiadania bajek. Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy wiele pozycji jej autorstwa, a także poznaliśmy zawód pisarza. Zwieńczeniem spotkania był moment, w którym dzieci kupowały wybrane przez siebie książki, w których Pani Agnieszka złożyła swój autograf oraz dedykację!

  Był to niezwykle inspirujący czas, uwrażliwiający na sztukę. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony czas oraz kreatywne przygotowanie do złożonej wizyty!

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z autorką książek dla dzieci Panią Agnieszką Kazałą

  2023-03-15

 • "Śpieszą chłopcy i panowie z uśmiechem do wszystkich kobiet"

  "Dla wszystkich Pań, które znam

  moc życzeń dzisiaj mam

  dużo zdrowia, szczęścia i miłości

  morze kwiatów i radości,

  niechaj się to niesie na cały kraj

  dziś dla pań wszystko naj.. naj... naj."

      8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wszystkie kobiety małe i duże obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu dziewczynki otrzymały od chłopców niespodzianki. Oczywiście chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia oraz najpiękniej jak potrafią zaśpiewali "Sto lat". Była to idealna okazja do kształtowania u chłopców uprzejmości wobec pań i koleżanek, sprawiania radości bliskim poprzez obdarowywanie ich.

  Czytaj Więcej o: "Śpieszą chłopcy i panowie z uśmiechem do wszystkich kobiet"

  2023-03-15

 • "Smyko-multisensoryka" - Zabawy z galaretką

       Rozwój sensoryczny to rozwój doznawany poprzez zmysły. To sposób, w jaki dziecko w najmłodszych latach uczy się o świecie i o sobie. Umiejętnie pobudzanie zmysłów (zmysłu równowagi, czucia ciała, dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu) wpływa na to, jak kształtuje się i dojrzewa układ nerwowy, którego kondycja determinuje jakość wielu zjawisk na aktualnym etapie rozwoju dziecka oraz w jego dorosłym życiu. Dzięki właściwie rozwiniętemu układowi nerwowemu dziecko potrafi lepiej rozpoznawać i regulować emocje, koncentrować się, uczyć, odczuwać ciało, budować postawę, sprawniej rozwijać kompetencje językowe, bezpiecznie dla siebie wchodzić w interakcje i budować więzi. A to zaledwie niektóre z efektów pracy z dziecięcą sensoryką. Prawidłowa integracja sensoryczna to dobre współdziałanie narządów zmysłowych, które konieczne są do harmonijnego rozwoju i optymalnego funkcjonowania dzieci w świecie. Z tego właśnie względu prowadzimy warsztaty w formie zabaw sensorycznych w naszym przedszkolu. Założenia integracji sensorycznej doskonale uzupełniają się z metodą Montessori. To właśnie jej twórczyni, Maria Montessori, zwykła mawiać: „Zmysły to klucz do poznania otaczającego świata”.

  Wszystko po, to żeby jak najlepiej wspierać rozwój naszych podopiecznych, czerpiąc przy tym dużo radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy.

  Czytaj Więcej o: "Smyko-multisensoryka" - Zabawy z galaretką

  2023-03-03

 • "Serduszko pełne miłości" - Walentynki

       10 lutego obchodziliśmy pod hasłem „Walentynki - Serduszko pełne miłości". W ten sposób chcieliśmy dzieciom przekazać symbolikę Walentynek. Każdego dnia okazujemy sobie naszą przyjaźń, mówimy ciepłe i życzliwe słowa, ale tego dnia w sposób szczególny rozmawialiśmy o miłości. Dzieci poznały również wartości społeczne takie jak: pomaganie, wybaczanie, dzielenie się, o których należy pamiętać każdego dnia. Walentynki były szczególną okazją do nabywania i utrwalania postawy przedszkolaka życzliwego wobec innych, potrafiącego powiedzieć i podarować drugiemu coś miłego. Kultywowanie wartości dobrego wychowania jest częścią koncepcji naszej pracy realizowanej codziennie. W tym dniu dało się zauważyć, że wielka przyjaźń była bardziej obecna, niż w pozostałe dni.

  Czytaj Więcej o: "Serduszko pełne miłości" - Walentynki

  2023-02-10

 • "My w przedszkolu mamy bal, pięknych bajek to jest czar”

       W końcu nadszedł ten wyjątkowy dzień, na który czekają wszystkie przedszkolaki… bal karnawałowy. Od samego rana w naszym przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki muzyki, sale zostały ozdobione balonami, serpentynami oraz kulami disco. W szatni dzieci zamieniały się w swoich ulubionych bohaterów i wystąpiły w starannie przygotowanych strojach. W tym dniu uśmiech nie znikał nikomu z twarzy, a po śniadaniu nastąpiło czyste szaleństwo w rytm muzyki oraz układów tanecznych pokazywanych przez wychowawczynie. Były też wspólne zabawy z chustą animacyjną, zawody z balonami lub ozdabianie karnawałowych masek. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

  Czytaj Więcej o: "My w przedszkolu mamy bal, pięknych bajek to jest czar”

  2023-02-10

 • „Hu hu ha, nasza zima nie jest zła…” - zimowe zabawy w ogrodzie przedszkolnym

      Zimą w ogrodzie przedszkolnym można się świetnie bawić. Zimowa aura pozwoliła naszym przedszkolakom na zabawy na śniegu i lepienie bałwanka. Naszym przedszkolakom bardzo podobają się takie formy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z czerwonymi noskami i uśmiechem na buzi wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek.

  Czytaj Więcej o: „Hu hu ha, nasza zima nie jest zła…” - zimowe zabawy w ogrodzie przedszkolnym

  2023-02-10