Biedroneczki

 • ,,Złota jesień, skarby niesie" powitanie jesieni

  Tego dnia na wspólne śpiewy, tańce i zabawy wszystkich przedszkolaków zaprosiły Panią Jesień. Dzieci tworzyły kąciki przyrodnicze wypełnione jesiennymi darami. Personel przedszkola przygotował teatrzyk  pt. ,,Rzepka".
  Śmiechu i zabawy tego dnia nie było końca. 

  Na koniec tego dnia przywitaliśmy w naszym przedszkolu przecudowną ,,Małą Orkiestrę Dni Naszych", z którą doskonale się bawiliśmy.

  A dzieci miały magiczne zaklęcie:

  „ …Żegnamy Cię lato, kochamy Cię za to
  że czas twój słoneczny, jest dla nas bajeczny.
  Lecz razem z latawcem odejść Ci już pora,
  bo za drzwiami czeka jesień….”  Serdecznie dziękujem Kochanym Rodzicom za podarowane nam dary jesieni do ,,Kącika przyrodniczego", jak również wykonanie przepięknych wianuszków z darów jesieni.

  Czytaj Więcej o: ,,Złota jesień, skarby niesie" powitanie jesieni

  2021-09-20

 • ,,Od najmłodszego, aż po starszaka , wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"- 20.09.2021

   

  „Każdy przedszkolak dobrze wie,
  że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
  od najmłodszego, aż po starszaka,
  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

   

  Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
  Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 20 września od stworzenia ogromego serca na placu przedszkolnym przy magicznym pudełku, w którym znajdowały się kolorowych baloniki, które lecąc wysoko do nieba, do samych chmur zabrały nasze marzenia.
  Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Biedroneczki bawiły się z chustą animacyjną, piłkami oraz niesamowitą niespodzianką i naszymi goścmi przemiłymi ALPAKAMI!!!!

  Najważniejsze jest aby w tym dniu dostarczać najmłodszym radości.

  Czytaj Więcej o: ,,Od najmłodszego, aż po starszaka , wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"- 20.09.2021

  2021-09-20

 • Urodziny Filipka

  29 września świętowaliśmy w naszej grupie urodzinki Filipka! Niewątpliwie był to dla niego bardzo ważny i radosny dzień. Zgodnie z tradycją, w tym dniu pojawiło się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Kochany Filipku, grupa Biedroneczek życzy Ci samych dobroci, beztroskiego dzieciństwa oraz wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w naszej Akademii! :)

  Czytaj Więcej o: Urodziny Filipka

  2021-09-29

 • ,,Urodzinowe słoneczko Montessori dla Leonka "

  „Taki dzień radosny, taki
  dzień jedyny, kiedy dzieci
  obchodzą swoje urodziny"


     Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin dzieci i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów.  W dniu tym pojawia się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  21 września swoje urodziny obchodził Leonek.

  - Kochany Leonku życzymy Ci wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu :)

  Czytaj Więcej o: ,,Urodzinowe słoneczko Montessori dla Leonka "

  2021-09-29

 • ,,Pysznie, zdrowo, kolorowo- rusza nasze kuchcikowo"

   ZAJĘCIA KULINARNE:

  Celem zajęć kulinarnych jest:

  -nauczenie dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków;

  -oraz wyrobienie nawyków zdrowego odżywiania.

  -Podczas tych zajęć dzieci rozwijają swoją kreatywność, samodzielność oraz sprawność manualną,

  -a także uczą się planowania swoich działań.

   

  Z okazji Pierwszego Dnia Jesieni, Biedroneczki postanowiły upiec CIASTO MARCHEWKOWE!

  Od samego rana mieliśmy bardzo dużo pracy !

  Dzieci chętnie poznały produkty, które posłużyły nam do upieczenia naszego jesiennego ciasta ! Ochoczo wsypywały mąkę, jajka i inne produkty do miseczki :)

  Naszej zabawy tego dnia nie było końca. Wyrabialiśmy ciasto, a następnie je wałkowaliśmy :) Kolejnym krokiem było wylanie naszego ciasta na blachę i oczekiwanie na jego wypieczenie .

  Z każdą minutą w naszej sali unosił się niesamowity zapach naszego ciasta :) Po wylaniu ciasta na blaszkę, oczekiwaliśmy na jego wypieczenie, abyśmy mogli spróbować naszego wypieku.!

  Uwierzcie na słowo! Ciasto wyszło nam przepyszne! Mniammm!

  Czytaj Więcej o: ,,Pysznie, zdrowo, kolorowo- rusza nasze kuchcikowo"

  2021-09-29

 • Bezpiecznie na przejściu dla pieszych!

  "Gdy zamierzasz przejść ulicę -

  Na chodniku przystań bokiem,

  Popatrz w lewo bystrym okiem.

  Skieruj w prawo wzrok sokoli.

  Znów na lewo spójrz powoli.

  Jezdnia wolna, wiec swobodnie

  mogą przez nią przejść przechodnie!"

   

  01.10. w naszym przedszkolu gościliśmy Funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Podczas spotkania z policjantami dzieci poznały ich atrybuty oraz dowiedziały się, jakie zwierzęta pomagają im w codziennej pracy. Natomiast - co najważniejsze - nauczyły się zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię - najpierw w teorii, a następnie w praktyce. Nie obyło się także bez niezwykle kreatywnych i wnikliwych pytań ze strony Przedszkolaków! Z pewnością ta lekcja zapadnie w pamięci na długo!

  Serdecznie dziękujemy Funkcjonariuszom Policji za niezmiernie cenną lekcję i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie oraz przybliżenie zasad bezpieczeństwa dotyczących przechodzenia przez jezdnię, dzieci wręczyły Gościom podziękowanie.

  Czytaj Więcej o: Bezpiecznie na przejściu dla pieszych!

  2021-10-01