Misie

 • Matematyka z materiałem przyrodniczym.

  W naszej grupie w każdy piątek odbywają się zajęcia matematyczne. Aby rozbudzić w dzieciach zainteresowanie światem cyfr, dodadawania, odejmowania, klasyfikowania, itp. , często wykorzystujemy materiał przyrodniczy. W dzisiejszych zajęciach użyte były orzechy, żołędzie i liście jesienne. Zachęcamy do wspólnych zabaw w domu i łączenia matematyki z przyrodą, a rodzice będą mogli sami przekonać się, jak dzieci angażują się we wspólną zabawę, a przy okazji nabywają nowe umiejętności i doświadczenia.

  Czytaj Więcej o: Matematyka z materiałem przyrodniczym.

  2021-10-22

 • Sensoplastyka

  Dziedziną, która pobudza wszechstronny rozwój dziecka jest sensoplastyka. Zajęcia sensoplastyczne to różne aktywności plastyczne, które angażują jednocześnie kilka zmysłów. Plastyka sensoryczna może zająć na wiele godzin dzieci, ale też dorosłych. Do ich przeprowadzenia, można użyć ogólnodostępnych produktów, tj. mąka, ryż, ziarna, piasek, liście, i wiele innych. Z pewnością to zajęcie daje dzieciom możliwość twórczej zabawy. 

  W naszej grupie bawiliśmy się z masą wykonaną  z mąki i wody. Następnie dodaliśmy materiał przyrodniczy, czyli jesienne liście. Dzieci odciskały ślad liścia w masie. Ich radosne buzie mówią same za siebie :)

  Czytaj Więcej o: Sensoplastyka

  2021-10-21

 • Kiszenie kapusty :)

  Dziś w przedszkolu przekazaliśmy dzieciom ludową tradycję kiszenia kapusty. Dawniej nasze babcie twierdziły, że należy to zrobić do końca października, bo inaczej kapusta nie będzie smaczna i nie przechowa się przez zimę. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści swojej nauczycielki, jak wspominała kieszenie kapusty w swoim dzieciństwie. Każde dziecko mogło spróbować tarcia marchewki na tarce, czy doprawiania kapusty solą. Wspólna praca wytworzyła miłą atmosferę wśród dzieci. Mamy nadzieję, że nasza kiszona kapusta będzie nam smakowała, gdy będziemy zimą robić z niej surówki. 

  Czytaj Więcej o: Kiszenie kapusty :)

  2021-10-19

 • Święto Drzewa :)

  12 października obchodziiliśmy "Święto Drzewa". W tym dniu w całym przedszkolu dominował kolor zielony. We wszystkich grupach były prowadzone zajęcia związane z tematyką drzew oraz ich rolą w przyrodzie, jak również liczne zabawy ruchowe, taneczne z przyniesionymi przez dzieci pieńkami drzew. Oczywiście tego dnia, atrakcji było jeszcze wiele. Jedną z nich były przygotowane przedstawienie "O czym szumi las?" przez dzieci z grupy "Pszczółki". Niesamowite było także spotkanie z leśnikiem, który przyniósł Nam wiele ciekawych przedmiotów z lasu (m.in. gałęzie różnych drzew, szyszki, czy poroże jelenia). Oczywiście, ten dzień zakończył sie wspólnym posadzeniem z panem leśnikiem oraz panią dyrektor, drzewka w naszym ogrodzie przedszkolnym. 

  Czytaj Więcej o: Święto Drzewa :)

  2021-10-12

 • Spotkanie z policjantem

  1 października nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście-policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie. Tematem spotkania było przypomnienie zasad ruchu drogowego w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola". Utrwalane były zasady bezpiecznego poruszania sie po ulicy, znaki drogowe, jak również numery alarmowe. Panowie Policjancji przypomnieli także misiom o noszeniu elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, jak również  poprawiają jego bezpieczeństwo. Oczywiście po teorii, był czas na praktykę. Misie znakomicie dały radę i bezpiecznie przeszły przez ruchliwe skrzyżowanie. Brawo!!!

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z policjantem

  2021-10-12