Misie

 • Światowy Dzień Misia

  25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Misia. Ten mały, miękki i puchaty przyjaciel właśnie dziś obchodzi swoje święto. Niezastąpiona Przytulanka przy zasypianiu zasługuje dzisiaj na szczególną uwagę. Grupa Misie bardzo chętnie wypowiadała się na temat swoich ulubionych misiów. Zarówno tych z książek,bajek a także z filmów. Dzieci dowiedziały się jaka jest historia misia oraz poznały kilku bohaterów bajek o których nigdy nie słyszeli np. Misia Coralgol. Jedną z największych atrakcji był specjalny film z opowiadaniem oraz życzeniami od samego Kubusia Puchatka! Co więcej, odwiedził nas także miś Krzyś. Atrakcji nie było końca. A na buziach naszych najmłodszych przez cały dzien gościł uśmiech. 

  Czytaj Więcej o: Światowy Dzień Misia

  2020-11-25

 • Teatrzyk cieni

  Teatrzyk cieni to doskonały sposób na rozwój wyobraźni i kreatywności dzieci, także stymulowanie aktywności poznawczej wśród najmłodszych oraz integrowanie siły : głowy,rąk i serca. W dniu dzisiejszym nasz teatrzyk dotyczył bajki "Jak wytresować smoka?" oraz "Zaklęcie złej Czarownicy". Na koniec dzieci same próbowały stworzyć cienie wymyślone przez siebie. 

  Czytaj Więcej o: Teatrzyk cieni

  2020-11-20

 • Urodzinowe Słoneczko Montessori

  Urodziny to szczególny dzień dla każdego dziecka. Urodzinowe Słoneczko Montessori pozwala dzieciom na zrozumienie koncepcji czasu oraz uświadomienie czym jest rok. Soleniazant prezentuje dzieciom swoje pamiątki z dzieciństwa. Zakończeniem obchodów tego wyjątkowego dnia jest zdecydowanie świeczek z urodzinowego cukierkowego tortu. Po odspiewaniu uroczystego Sto lat, dzieci wykonały pamiątkową książeczkę urodzinową dla naszej dzisiejszej solenizantki - Natalki. Natalko, wszystkiego najlepszego!

  Czytaj Więcej o: Urodzinowe Słoneczko Montessori

  2020-11-20

 • Mamy swoje prawa

  20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantujacego prawa wszystkim dzieciom - Konwencji o prawach dziecka. Tego dnia w naszej grupie odbyły się Obrady Optymistycznego Sejmu. Spośród posłanek oraz posłów wyłonilismy Marszałka, Wicemarszałka oraz Sekretarza. Przyjęliśmy takze Ustawę, którą wszyscy podpisali na czele z Marszałkiem Sejmu. 

  Czytaj Więcej o: Mamy swoje prawa

  2020-11-20

 • Wiatrak matematyczny

  Wiatrak matematyczny jest pomocą dydaktyczną stworzoną przez doświadczone nauczycielki i animatorki. Jest to innowacyjne narzędzie stworzone do nauki matematyki poprzez ruch i aktywność własną dzieci w wieku przedszkolnym. Zabawy z wiatrakiem matematycznym sprzyjają rozwojowi poznawczemu i fizycznemu. Wspomagają również rozwój intelektualny oraz nabywanie umiejętności matematycznych. Podczas zabawy nasze kochane Misie uczyły się orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni, rytmów, konstruowania gier. Jesteśmy przekonani że wiatrak matematyczny zawita u nas jeszcze wiele razy. 

  Czytaj Więcej o: Wiatrak matematyczny

  2020-11-19

 • 11 listopada - Dzień Niepodległości

  10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Tego dnia, wszystkie grupy Akademii Pana Kleksa uroczyście odpiewaly hymn - Mazurek Dąbrowskiego oraz odbył się przegląd piosenki patriotycznej. Misie odśpiewały pieśń pt. "My pierwsza brygada". Dzieci poznały wydarzenia histiryczne dotyczace dziejów odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło także długiej rozmowy na temat tego, czym jest niepodległość, co oznaczały rozbiory a także rozmawialiśmy na temat sylwetki Józefa Piłsudskiego oraz jego Kasztanki. Dzieci uważnie słuchały a także zadawały wiele ciekawych pytań. Przypomnieliśmy sobie także informacje na temat symboli narodowych. Na koniec, Misie wykonały jeden z nich - godło, które w tym czasie pięknie ozdabiało naszą sztanię. 

  Czytaj Więcej o: 11 listopada - Dzień Niepodległości

  2020-11-11