Tygryski

 • "Każdy dzień jest kolorowy, gdy jest ze mną miś pluszowy" - Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Światowy Dzień Pluszowego Misia to historia pluszowej zabawki i został ogłoszony 25 listopada 2002 r. Pluszowy miś jest towarzyszem dzieciństwa wielu z nas, jest to symbol pociechy i przyjaźni, którego niezmiennie kochamy przez całe życie. Miękki puchaty pluszak jest zawsze gotów na przytulenie i wsparcie w trudnych chwilach.

  W naszym przedszkolu ten dzień obchodziliśmy 23 listopada 2023r. Każdy tygrysek przyniósł do przedszkola ukochanego pluszaka. Cały dzień obfitował w różnego rodzaju zabawy z pluszakami jak również stworzyliśmy niepowtarzalnego misia w pracy plastycznej.

  Czytaj Więcej o: "Każdy dzień jest kolorowy, gdy jest ze mną miś pluszowy" - Światowy Dzień Pluszowego Misia

  2023-11-26

 • Dogoterapia pieskiem Moli

  22 listopada nasze przedszkole odwiedził pies terapeutyczny Moli wraz ze swoją opiekunką  Panią Agnieszką. Tygryski zostały zapoznane z pieskiem, dowiedziały się jak należy zachować się w obecności psa, jak należy dbać prawidłowo o każdego czworonoga. dowiedziały się, że obecność zwierzaka podnosi nie tylko na duchu ale również zachęca do dodatkowej aktywności fizycznej. Każdy pies terapeutyczny wymaga szacunku i nie można traktować jak zabawki. Dzieci chętnie Moli karmiły, głaskały a nawet przybijały piątki. 

  Czytaj Więcej o: Dogoterapia pieskiem Moli

  2023-11-26

 • "Dzień Praw Dziecka" - Obrady Optymistycznego Sejmu w Królestwie Dzieci

  20 listopada obchodzimy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia została uchwalona Konwencja o Prawach Dziecka. Rocznica uchwalenia Konwencji to okazja, aby uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i kazde dziecko powinno móc z nich korzystać. Tego odbyły się także Obrady Optymistycznego Sejmu. W naszej grupie wybraliśmy Marszałka Sejmu a także Wicemarszałków. Każdy przedszkolak zamienił się w posła oraz posłankę. Debatowaliśmy nad prawami dziecka, a następnie głosowaliśmy nad przyjęciem ich do ustawy. Po omówieniu wszelkich za i przeciw, jednogłośnie zaakceptowaliśmy treść Ustawy Optymistycznego Sejmu składając odciśnięcie palca pod dokumentem. 

  Czytaj Więcej o: "Dzień Praw Dziecka" - Obrady Optymistycznego Sejmu w Królestwie Dzieci

  2023-11-20

 • Realizacja programu "Sensoryczny Kogel - Mogel" :)

  Tygryski biorą udział w programie edukacyjnym "Sensoryczny Kogel - Mogel". Jednym z zadań do wykonania był udział w zajęciach muzycznych. Tego dnia Tygryski utrwaliły a także poznały część instrumentów muzycznych. Dzieci odtwarzały usłyszane dźwięki oraz rozpoznawały usłyszane dźwięki wskazując konkretny instrument, który je wydawał. Tworzyliśmy także własną melodię metodą "kolorowych dźwięków" na Kolor Piano. Zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna z elementami arteterapii - malowanie farbami za pomocą paluszków, dłoni do muzyki Piotra Czajkowskiego "Walc kwiatów". Arteterapia jest metodą pracy z dzieckiem wspierającą jego rozwój emocjonalny i społeczny. Pozwala lęk, agresję, przygnębienie wyrazić pośrednio - poprzez akt twórczy.

  Czytaj Więcej o: Realizacja programu "Sensoryczny Kogel - Mogel" :)

  2023-11-14