Tygryski

 • Smyko - Multisensoryka "Wiosenne kwiaty"

  Uczestnicząc w zajęciach ze Smyko - Multisensoryki nasze Tygryski stymulują zmysły co ma wpływ na ich rozwój poznawczy i emocjonalny. Tym razem postanowiliśmy wspólnymi siłami stworzyć rozkwitające się kwiaty. Do wykonania tego ćwiczenia musieliśmy wykonać papierowe kwiatuszki, które każde dziecko na swój własny i niepowtarzalny sposób ozdobiło. W dalszym ciągu zajęć potrzebowaliśmy zwykłej miski oraz wody. Sama zabawa z wodą przyniosła nam wiele radości. Natomiast kolejny proces rozkwitania papierowego kwiatu na wodzie wzbudził nie lada ekscytację! Dzieci z wielkim zaangażowaniem obserwowały co dzieje się z kwiatami! Na pewno ten eksperyment będzie powtarzany w wielu domach do czego bardzo zachęcamy !!!

  Czytaj Więcej o: Smyko - Multisensoryka "Wiosenne kwiaty"

  2024-04-14

 • Bon Appettit!

  Poznając Francję postanowiliśmy zorganizować uroczysty obiad :) Nakrylismy stół białym obrusem oraz przystroiliśmy go dodatkami w kolorach flagi francuskiej. Nie zabrakło także francuskich przysmaków takich jak francuska bagietka, croissanty czy sery. Dzieci chętnie próbowały nowych smaków a niektórzy smaki te bardzo dobrze znali i chętnie zajadali kolejne przysmaki :) 

  Czytaj Więcej o: Bon Appettit!

  2024-04-09

 • Bonjour! Poznajemy Francję:)

  Kolejnym krajem, który poznały nasze Tygryski była Francja. Tym razem odwiedził ich Czerwony Kapturek, który pochodzi właśnie z tego pięknego kraju :) opowiadał o stolicy, zabytkach a także przysmakach Francji. Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawostek związanych z Francją a także wysłuchały oryginalnej wersji piosenki "Panie Janie"  która mimo, że odtworzona w języku francuskim została odgadnięta niemal od razu :) Na koniec wykonaliśmy flagę Francji przy użyciu farb. Mamy nadzieję na poznanie kolejnych ciekawych krajów:) 

  Czytaj Więcej o: Bonjour! Poznajemy Francję:)

  2024-04-09

 • Laurka dla strażników lasu :)

  Nasze Tygryski wzięły udział w akcji "Giga laurka dla strażników lasów". W ramach tego przedsięwzięcia wspólnie wykonaliśmy laurkę dla strażaków i leśników, którzy troszczą się o dobro naszych lasów. Jest to akcja, która pokazuje jak ważna jest ich rola w prawidłowym funkcjonowaniu lasów, a jednocześnie forma podziękowania za ich pracę. Ze wszystkich nadesłanych laurek z całej Polski, zostanie stworzona jedna GIGA laurka! Nie możemy się doczekać efektu końcowego. W naszą laurkę włożyliśmy mnóstwo pracy, wykorzystaliśmy takie techniki plastyczne jak malowanie pastelami, wycinanie, klejenie, malowanie farbą za pomocą paluszków oraz malowanie kredkami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły piękną laurkę :)

  Czytaj Więcej o: Laurka dla strażników lasu :)

  2024-04-08

 • Dzień Świadomości Autyzmu

  2 kwietnia obchodzimy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi autyzmem. W tym dniu w naszym przedszkolu odbyły się także zajęcia edukacyjne mające na celu zrozumienie i akceptację dzieci dotkniętych tym zaburzeniem. Obejrzeliśmy film edukacyjny oraz wysłuchaliśmy bajki o Jasiu, któremu trudno było zrozumieć otaczajacy go świat. Wykonaliśmy także niebieskie motyle, które są jednym z symboli tego ważnego dnia. 

  Czytaj Więcej o: Dzień Świadomości Autyzmu

  2024-04-05