Pszczółki

 • Ciąg dalszy zajęć o emocjach opracowany przez fundacje Dominiki Kulczyk „Efekt domina” - "W Królestwie Uczuć"

  Ten tydzień w naszym „Królestwie Uczuć” zaczął się bardzo smutno, od rana wszyscy szukaliśmy Królowej i naszego psa „Cukierka”, dopiero król z nie wesołą miną poinformował nas, że piesek się rozchorował i królowa zabrała go do weterynarza. Okazało się, że nasz pupil – łakomczuch zjadł cały tort i nie poszło mu to na zdrowie. Tego dnia rozmawialiśmy o smutku, jak sobie z nim radzić i jak go przeżywać.

  Kolejny dzień przyniósł nowe wieści od królowej. Dostaliśmy list z którego dowiedzieliśmy się, że piesek czuje się już lepiej, niestety musi jeszcze zostać pod opieką weterynarza, aby choroba nie powróciła. Królowa pisze, że bardzo tęskni za królestwem, królem, mieszkańcami. Tego dnia tworzyliśmy plakat mówiący o tym za kim my tęsknimy. Zastanawialiśmy się jak możemy sobie radzić z uczuciem tęsknoty i jak komuś pomóc, gdy tęskni. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i  królowa z pieskiem mogli wracać do domu.

  Czytaj Więcej o: Ciąg dalszy zajęć o emocjach opracowany przez fundacje Dominiki Kulczyk „Efekt domina” - "W Królestwie Uczuć"

  2021-02-21

 • "British Day" - Dzień Brytyjski

  16 lutego w naszym przedszkolu odbył się Dzień Brytyjski. Dzieci pod okiem Pań, ale w szczególności Pani Ani Gruszczyńskiej -  nauczycielki języka angielskiego, wzbogacały swoją wiedzę o Wielkiej Brytanii – o mieszkańcach, ich kulturze, życiu codziennym, kulinarnych smakach. 

  Mieliśmy okazję od samego ran "przenieść się" wraz ze śniadaniem na Wyspy Brytyjskie, aby skosztować pysznych tostów serowych popijając je sokiem, potem było wiele atrakcji - projekcja filmu o Wielkiej Brytanii, zajęcia z Panią Anią, "wycieczka do Londynu":). Po intensywnym poranku czekał nas wykwintny obiad i potem .... cóż to była za niespodzinka herbatka z Królową Elżbietą. To na to spotkanie piekliśmy pyszne ciasteczka :).

  Pani Aniu dziękujemy za ten dzień. Do zobaczenia za rok. :)

  Czytaj Więcej o: "British Day" - Dzień Brytyjski

  2021-02-21

 • "W Królestwie Uczuć" – cykl zajęć o emocjach opracowany przez fundację Dominiki Kulczyk „Efekt domina”

  Ten tydzień w naszej grupie był pełen niespodzianek i tajemniczych przygód, które wydarzyły się w stworzonym przez nas "Królestwie Uczuć". 

  Wszystko zaczęło się w poniedziałek, kiedy to znaleźliśmy w naszej sali dziwne, zamknięte pudełko, jak się potem okazało należało ono do króla i królowej, którzy szukają odpowiedniego miejsca na „stworzenie” Królestwa Uczuć. Oczywiście my przedszkolaki bardzo chętnie zgodziliśmy się, aby to królestwo powstało w naszej sali.

  Dalsze wydarzenia potoczyły się bardzo szybko. Tworzyliśmy królestwo od podstaw, przygotowując pałac, domy, trawę, góry i co najważniejsze każdy z nas „zrobił” jednego mieszkańca, nadał mu imię, określił co lubi robić. Tego dnia ustaliliśmy pierwsza zasadę, która brzmi : „Słuchamy siebie nawzajem”.

  Czytaj Więcej o: "W Królestwie Uczuć" – cykl zajęć o emocjach opracowany przez fundację Dominiki Kulczyk „Efekt domina”

  2021-02-12

 • "Walentynki i dzień dobrego słowa"

  Miesiąc luty większości z nas kojarzy się z Walentynkami, w tym roku połączyliśmy święto miłości, przyjaźni z Dniem Dobrego Słowa. 

  Te połączone wydarzenia, okazały się strzałem w dziesiątkę, bo mogliśmy jednocześnie wykonać i podarować walentynkę lubianej, bliskiej osobie i jednocześnie nie żałować sobie ciepłych i miłych słów. Mogłoby tak być zawsze. :)

  Czytaj Więcej o: "Walentynki i dzień dobrego słowa"

  2021-02-12