Pieguski

 • 15 Września "Międzynarodowy Dzień Kropki"

          Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. 

  W naszym  przedszkolu przedszkolaki od samego rana cieszyły się tym dniem!

          Odbyła się pogadanka na temat filmu The Dot, na podstawie książki o tym samym tytule napisaną przez Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie Pieguski szukały brakujących elementów pociętych "kropek", przeliczały kółeczka poszczególnych kolorów,  wspólnie bawiły  się przy muzyce,  oraz zapamiętywały kropkowe szablony aby samemu je odtworzyć. 
  To był wspaniały i niezapomniany dzień!

  Czytaj Więcej o: 15 Września "Międzynarodowy Dzień Kropki"

  2021-09-19

 • Złota Jesień, skarby niesie

  Złota Jesień , Skarby niesie!!!     55 Wianki jesienne ideas in 2021 | wianek, rękodzieło, bukiety 

  Czas tak szybko płynie niedawno były wakacje , a już żegnamy lato . Aby nadchodząca jesień mieniła się w barwach złotych i czerwonych, tak jak wymarzyliśmy sobie przygotowując uroczystość : ZŁOTA JESIEŃ , SKARBY NIESIE.

  Wspólnie z rodzicami przygotowano scenerię do tego wydarzenie. Ogrom jesiennych darów ( jarzębin, dyń, kasztanów, słoneczników , warzyw i owoców itd )przypominał o bogactwie i kolorach nadchodzącej pory roku . Przepiękne, różnorodne wianki , które wykonali rodzice dla swoich pociech był dopełnieniem tego pozytywnego " zamieszania" , w którym przyszła do nas postać:  Pani Jesieni , zadając przedszkolakom zagadki , a na koniec personel przedszkola wykonał  dla dzieci teatrzyk " Rzepka."- J. Tuwima.

  Oprawę muzyczną przygotowała i bawiła najmłodszych : Orkiestra dni Naszych .

  Czytaj Więcej o: Złota Jesień, skarby niesie

  2021-09-20

 • Urodziny Wiktorii

   

  21.09.21 r - Wiktoria miała swoje święto URODZINY :-)))                   vTorty urodzinowe dla dziewczynki | Domowa Kawiarenka

   Wiki, pokazała swoje wspomnienia zawarte w przedmiotach z dzieciństwa ( ubranka, grzebyk, nawet smoczek ) .  Wszyscy przypomnieliśmy sobie wiersz , który opowiada  nam, jak to rok za rokiem mija i stajemy sie coraz starsi.

  „Musi minąć cały jeden długi rok,
  zanim Ziemia wokół Słońca zrobi krąg.
  Jeden rok, długi rok,
  cały jeden długi rok,
  zanim Ziemia wokół Słońca zrobi krąg”

  Dziś Wiktoria  na każdym talerzyku, symbolizującym pory roku układała korale , a wszyscy je później liczyli : jeden, dwa. trzy, cztery. A symboliczne: Sto lat i  słodycze, dopełniły całości obchodzonych urodzin .

  Wiktoria, życzymy CI  : Wspaniałych zabaw i dużo radości na każdy dzień :-)))

   

  Czytaj Więcej o: Urodziny Wiktorii

  2021-09-22

 • Dzień Przedszkolaka

            20 Września w naszym przedszkolu odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze Pieguski jak co roku odśpiewały hymn Akademii Pana Kleksa, przygotowywały deser galaretkowy z bitą śmietaną, wspólnie bawiły się przy utworze " Aram, zma, znam", oraz miały bliskie spotkanie z Alpakami. Dzień był pełen wrażeń i niespodzianek. Najserdeczniejsze Życzenia dla Wszystkich Przedszkolaków!!!

  „Piesek, kotek oraz konik,

  Każdy w łapce ma balonik,

  By życzenia złożyć Wam

  I oznajmić wszystkim nam,

  Że dziś Święto Przedszkolaka -

  Więc dużo śmiechu, zdrówka, radości

  I od rodziców wiele miłości,

  Niech miło płyną Wam wszystkie chwilki,

  Lekko i kolorowo niby motylki.”

  Czytaj Więcej o: Dzień Przedszkolaka

  2021-09-25

 • Jesienne Kuchcikowo

   

  Jesienne Kuchcikowo

                  W oczekiwaniu na jesień... , wspólnie przygotowywaliśmy ciasto z jabłkami . Posmakowaliśmy kilka rodzajów jabłek , później ustaliliśmy przepis: 2 szklanki mąki, 1 szklanka cukru , 4 jajka , 5 łyżek oleju i 1/ 2 łyżeczki proszku do pieczenia. Wąchając cukier waniliowy i cynamon , uznaliśmy, że warto szczyptę dorzucić ))). Na koniec dzieci , do ciasta przełożonego do blaszki , wciskały dary sadu : jabłka

  Ciasto wyszło i smakowało mniam :-)

  Czytaj Więcej o: Jesienne Kuchcikowo

  2021-09-27

 • Urodziny Oli

       27 września w grupie Piegusków odbyły się urodziny Oli Walendy. Ola ma już 4 lata, w tym czasie już 4 razy ziemia krążyła wokół słońca, były życzenia, sto lat a na koniec słodki poczęstunek.  

  Czytaj Więcej o: Urodziny Oli

  2021-10-03