Pszczółki

 • " Dzień Kropki"

    15 września dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia, bez wyjątku, nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Wykonalismy piękna, pelna kolorów kropkę. Dzieci byly zafascynowane sposobem malowania i łączenia się kolorów.Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, kolorowej parasolce, a nawet zdobią kapelusz muchomora.

  Czytaj Więcej o: " Dzień Kropki"

  2022-09-15

 • "Dzień Przedszkolaka"

  „Każdy przedszkolak dobrze wie,
  że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
  od najmłodszego, aż po starszaka,
  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

   20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

  Czytaj Więcej o: "Dzień Przedszkolaka"

  2022-09-20

 • "Powitanie Jesieni"

  „Jesienią, jesienią
  lecą liście na ziemię,
  lecą jabłka czerwone,
  liście żółtozielone.
  Jesienią, jesienią
  lecą z drzewa na ziemię
  wielkie, twarde kasztany,
  w liściach leżą schowane.
  Jesień chodzi po lesie,
  zbiera grzyby brązowe,
  wiatr koszyki jej niesie
  i orzechy w nie chowa”.

     W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty.  22 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące. W Kąciku Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu i warzywa. Każdy przedszkolak wspólnie z rodzicami przygotował jesienny kapelusz z darów jesieni. Kapelusze  były bardzo starannie wykonane i pięknie zdobiły główki każdego dziecka. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki: „Pani Jesień”, „Liście w parku”, „Taniec kasztanów”, „Kolorowe listki” itp.  Dzieci brały także udział w wielu zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.

  Czytaj Więcej o: "Powitanie Jesieni"

  2022-09-23

 • „Urodzinowe słoneczko Montessori” - Lenka

  Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów.  W dniu tym pojawia się również Słoneczko urodzinowe Montessori a wraz z nim globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Lence  życzymy wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu :)

  Czytaj Więcej o: „Urodzinowe słoneczko Montessori” - Lenka

  2022-09-26