Pszczółki

 • "Złota jesień, skarby niesie"

  W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pod hasłem "Złota jesień, skarby niesie". Dzieci już od rana z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały  jesienne kompozycje i dekoracje w kąciku przyrodniczym. Kazdy przedszkolak wspolnie z rodzicami przygotowal jesienny wianek z darow jesieni. Wianki byly bardzo starannie wykonane i pieknie zdobily glowki kazdego dziecka. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się na sali, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Pani Jesień w towarzystwie Jarzębinek przyniosła dzieciom wielki kosz pełnym darów: jabłek, gruszek, orzechów, kasztanów... Dzieci odgadywały zagadki związane z jesienią. Tego dnia personel przedszkola przygotowali również dla dzieci niespodziankę. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Rzepka”. Na twarzach dzieci zagościła nieopisana radość, a nie małą satysfakcję z występu dla najmłodszych mieli także sami aktorzy. Mieliśmy również okazje gościć tego dnia Małą Orkiestrę Dni Naszych, która zapewniła nam świetny koncert. Zapraszamy do fotogalerii! Dziekujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu cudownych wiankow dla naszych przedszkolakow!

  Czytaj Więcej o: "Złota jesień, skarby niesie"

  2021-09-17

 • "Dzień Przedszkolaka"

  "Oto właśnie sprawa taka – dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka"
   
  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzieci z wyszystkich grup spotkały się w ogrodzie przedszkolnym i rozpoczęły świętowanie od odśpiewania hymnu „Optymistycznego przedszkolaka” oraz wielu innych piosenek. Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili mili goście, których nie mieliśmy jeszcze okazji gościć. Dzieci zostały zapoznane z alpakami. Poznały charakterystyczne cechy tych zwierząt, a także poznały rasy alpak. Każdy uczestnik spotkania miał okazję pogłaskania oraz poczęstowania ich marchewką. Nasi goście chętnie uczestniczyli w spotkaniu z przedszkolakami.  Alpaki chętnie dawały się pogłaskać i przytulić. Nasze przedszkolaki były zachwycone futrzanymi gośćmi.
  Czytaj Więcej o: "Dzień Przedszkolaka"

  2021-09-21

 • Jesienne kuchcikowo u Pszczółek

  Jeśli mamy ochotę na pyszne cisto to zakasamy rękawy i bierzemy się do pracy.  Z pomocą naszych pań pieczenie takich pyszności nie jest takie trudne. Na efekty naszej pracy czekaliśmy z niecierpliwością. Kiedy ciasto bylo gotowe odbyła się  degustacja, zapiekane jablka z kruszonka wyszly wyśmienite. A co upieczemy na kolejnym spotkaniu kucharzy??? Hmmm na pewno cos pysznego!!!

  Czytaj Więcej o: Jesienne kuchcikowo u Pszczółek

  2021-09-30

 • Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Michalinki

  Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów.  W dniu tym pojawia się również Słoneczko urodzinowe Montessori a wraz z nim globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Michalince życzymy wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu :)

  Czytaj Więcej o: Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Michalinki

  2021-10-01

 • Wycieczka do " Dzielnicy Filmowej" :)

  28 września  dzieci z grupy Pszczolki pojechały na wycieczkę do „Filmowej Dzielnicy” w Zalesiu. Przedszkolaki oglądały pojazdy znane im z bajek i filmów, roboty filmowe i olbrzymie monstertrucki. Dużą popularnością cieyszyły się też ukryte w lesie figury dinozaurów, którymi mali znawcy tematu byli zafascynowani. Spacery w leśnym otoczeniu i zabawa w „małpim gaju” zaspokoiła potrzebę ruchu dzieci. Przedszkolaki bawiły się świetnie, a pogodę mieliśmy doskonałą!!! 

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do " Dzielnicy Filmowej" :)

  2021-09-28

 • "Dzień Chłopaka" u Pszczółek

  30 września, we wszystkich grupach obchodziliśmy "Dzień Chłopaka". Z tej okazji dziewczynki wręczyły chłopcom mnóstwo upominków  i złożyły życzenia. Z każdej sali dochodziły dźwięki muzyki, słychać było śpiew i wesołe "sto lat". To był wspaniały dzień do okazywania sobie szacunku i chęci sprawiania drobnych przyjemności drugiemu człowiekowi. Takie wartości należy pielęgnować nie tylko od święta, ale także na co dzień. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Chłopców!

  Czytaj Więcej o: "Dzień Chłopaka" u Pszczółek

  2021-09-30