"Mój dom" - poniedziałek 27.04.2020 r.

Dzień dobry Misie!

Czas zacząć nowy tydzień, którego tematem jest: "Polska, moja ojczyzna". Zagrzewamy Was do wykonywania kolejnych zadań :) Jednocześnie dziękujemy za przesyłane nam zdjęcia oraz zachęcamy do wysyłania ich jeszcze więcej! Jest nam bardzo miło, gdy widzimy Wasze uśmiechnięte buzie :) A teraz.. zaczynamy !!! :)

1. Ubieramy się samodzielnie :)

Wiemy, jak bardzo jesteście samodzielni..jednak to trening czyni mistrza! Zachęcamy do tego, abyście wykonywali czynności samoobsługowe np. : ubieranie się :) A pomoże Wam w tym..piosenka :)

2. Zabawa ruchowa "Taniec zygzak" :)

3. Emocje między nami :)

Jak Wasze humorki po weekendzie? Mamy nadzieję, że bardzo dobrze :) A więc czas na zaznaczenie odpowiedniej buźki :)

Emocje

4. "Proszę, przepraszam, dziękuję"

Wiemy, że jesteście Super - Bohaterami! Pamiętajcie o tym, iż prawdziwi Super - Bohaterowie wiedzą jakich zwrotów grzecznościowych należy używać. Pamiętacie je jeszcze? A więc powtarzamy.. proszę, przepraszam, dziękuję :)

Zwroty grzecznosciowe

5. "Kodeks naszej rodziny"

Z pewnych źródeł wiemy, jak Wasi Rodzice są zadowoleni z wykonywania przez Was dyżurów! Jesteśmy z was dumni.. może w ten piękny poniedziałek przyjmijcie jako dyżur - pomoc w odnoszeniu naczyń. Do dzieła!

naczynia

6. "Na mojej ulicy" - swobodna wypowiedź dziecka.

Wypowiedź dziecka na temat własnych doświadczeń. Rodzic prosi, by dziecko przypomniało sobie, jak wygląda ulica, na której mieszka – co się tam znajduje, czy są jakieś sklepy, jak wyglądają domy, czy jest chodnik, parking itp. Opowiada o swojej ulicy lub miejscowości.

moja ulica

„Dzieci do domów, dzieci na spacer” – zabawa ruchowa orientacyjno – porządkowa. Dziecko stoi w środku małej obręczy - jest to jego dom. Na hasło : Na spacer! dziecko wychodzi z obręczy i rytmicznie maszeruje. Na hasło: Do domu! stara się jak najszybciej wrócić do obręczy (do wykonania tego zadania potrzebne będą małe obręcze, szarfy lub po prostu związany szalik).

7. „Mój dom” – praca plastyczna.

Dziecko maluje farbami, jak wygląda jego dom. Uwzględnia na rysunku zarówno szczegóły domu, jak i otoczenia – zieleń ulica itp. Do wykonania pracy plastycznej potrzebne będą : farby, pędzle, karton.

moja ulica

8. Tablica zadań :)

Pamiętajcie o zanaczaniu wykonanych zadań na naszej tablicy zadań :)

Powodzenia !!! :)