Smerfy

 • "Edukacja pod chmurką" - zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu

     Dzisiaj nasze kochanie "Smerfy" miały wyjątkową okazję do zabawy na świeżym powietrzu! Podczas zajęć "Edukacja pod chmurką" korzystaliśmy jeszcze z ostatnich promyków słońca, rozwijając swoje umiejętności ruchowe z pomocą gumy sensorycznej "SiGuma". Nasze małe odkrywczynie i odkrywcy mieli również okazję podziwiać piękny jesienny krajobraz i wykonać wspaniałe prace plastyczne "Jesienne drzewo" za pomocą metody stemplowania! Dzieci były pełne radości, entuzjazmu i ciekawości podczas tych zajęć! To wspaniałe widzieć, jak nasze małe "Smerfy" rozwijają się i uczą w tak kreatywny sposób.

  Czytaj Więcej o: "Edukacja pod chmurką" - zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu

  2023-09-28

 • "Lepiej dmuchać na zimne" - próbna ewakuacja w przedszkolu

     W trosce o bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu w dniu 27 września o godz. 10:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.
  O przebiegu działań poinformowany został Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki oraz personel przedszkola. Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Po ewakuacji wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno-gospodarcze pozostały puste. Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną.
  Czytaj Więcej o: "Lepiej dmuchać na zimne" - próbna ewakuacja w przedszkolu

  2023-09-28

 • "Przyszedł Pan Wrzesień, a za nim Pani Jesień, puka w okna przedszkola Hej Dzieci! - woła"

       W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty. 25 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące. W Kąciku przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu i warzywa. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły również kolorowe jesienne prace plastyczne. Dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.

  Czytaj Więcej o: "Przyszedł Pan Wrzesień, a za nim Pani Jesień, puka w okna przedszkola Hej Dzieci! - woła"

  2023-09-25

 • "Urodzinowe słoneczko Montessori"

  „Taki dzień radosny, taki

  dzień jedyny, kiedy dzieci

  obchodzą swoje urodziny"

   

     Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin dzieci i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów.  W dniu tym pojawia się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

   25 września swoje urodziny obchodził Karolek.

   - Kochany życzymy Ci wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu :)

   

  Czytaj Więcej o: "Urodzinowe słoneczko Montessori"

  2023-09-25

 • "Smyko-multisensoryka"

  Są to zajęcia sensoryczne, których program został stworzony w oparciu o założenia teorii integracji sensorycznej.

  SMYKO – MULTISENSORYKA są zajęciami o charakterze:

  Rozwojowym– wspierają całościowy rozwój dziecka

  Profilaktycznym– zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).

  Przesiewowym– prowadzący jest w stanie wstępnie określić profil sensoryczny dziecka- jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.

  Edukacyjnym– dowiadujemy się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły dziecka poprzez proste aktywności i zabawę.

  Zabawowym – zajęcia odbywają się poprzez zabawę.

  Nastawionym na proces – a nie na efekt. Na zajęciach najważniejsza jest sama zabawa i doświadczanie, a nie wykonanie konkretnej pracy plastycznej czy zadania.

  Wszystko po, to żeby jak najlepiej wspierać rozwój naszych podopiecznych, czerpiąc przy tym dużo radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy.

  Czytaj Więcej o: "Smyko-multisensoryka"

  2023-09-25

 • "Jak dobrze przedszkolakiem być o wszystkim marzyć, śnić, nie martwić niczym się i móc pobawić się" - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia odbyła się inauguracja programu „Optymistyczne Przedszkole – Królestwo Dzieci” podczas której dzieci odbyły marsz tryumfalny, w którym przedszkolaki maszerowały wokół przedszkola kolorowym korowodem w koronach na głowach jako członkowie Królestwa Dzieci, prowadzeni przez Króla i Królową.  Dzieci przechodziły przez wykonane w ubiegłym roku dywany, śpiewając Hymn Akademii i Hymn Optymistycznych Przedszkoli. Oficjalne zostały wprowadzone "Klejnoty Dzieciństwa" do życia przedszkola jako wartości takich jak: prawda, spokój, wiedza, serce, miłość, optymizm. Na zakończenie odbyły się zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej prowadzane przez instruktorów „Fit&Fun”. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Składamy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

  Czytaj Więcej o: "Jak dobrze przedszkolakiem być o wszystkim marzyć, śnić, nie martwić niczym się i móc pobawić się" - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  2023-09-25