Smerfy

 • "Nie śmiecimy, sprzątamy - zmieniamy"

    17 września nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, których głównym celem było kształtowanie wśród najmłodszych umiejętności ochrony środowiska, a w szczególności segregowania odpadów oraz ukazania znaczenia segregacji dla naszego środowiska. Co roku we wrześniu na całym świecie organizowane są akcje "Sprzątania świata” dlatego też tego dnia nasze „Smerfy” postanowiły pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie i dlatego chętnie przypomniały sobie zasady segregacji odpadów i obiecały o nich pamiętać i ich przestrzegać. Była to dla nas wspólna lekcja poszanowania środowiska.

  Czytaj Więcej o: "Nie śmiecimy, sprzątamy - zmieniamy"

  2022-09-27

 • Wyjście do Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie na przedstawienie teatralne pt. "W pracowni Ambrożego Kleksa"

     26.09.2022r. -  Wyjście do Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie na przedstawienie teatralne pt. "W pracowni Ambrożego Kleksa". Celem wycieczki do kina było nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, przedstawieniach teatralnych, ale także wdrażanie do właściwych zachowań, rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki przedszkolaki mogły przeżywać radosne chwile, stwarzać sytuacje sprzyjające umacnianiu przyjacielskich i koleżeńskich relacji, okazywać sobie uprzejmość i serdeczność we wspólnym obcowaniu. Po zakończonym seansie udaliśmy się w droge powrotną do przedszkola. Przez całą drogę trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki, która wywarła na przedszkolakach ogromne wrażenie i z pewnością pozostanie w naszej pamięci.

  Czytaj Więcej o: Wyjście do Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie na przedstawienie teatralne pt. "W pracowni Ambrożego Kleksa"

  2022-09-27

 • "Urodzinowe słoneczko Montessori"

  „Taki dzień radosny, taki

  dzień jedyny, kiedy dzieci

  obchodzą swoje urodziny"

      Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin dzieci i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów.  W dniu tym pojawia się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  23 września swoje urodziny obchodził Dominik.

   - Kochany życzymy Ci wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu :)

  Czytaj Więcej o: "Urodzinowe słoneczko Montessori"

  2022-09-27

 • "Żegnaj, lato, na rok, stoi jesień za mgłą..."

     22 września nasze kochane przedszkolaki uroczyście pożegnały lato i powitały jesień. Nadejście jesieni, kolejnej pory roku, było doskonałą okazją do wspólnej zabawy. Dzieci oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście pożegnać Panią Lato. Wszystkie grupy przedszkole przybyły na spotkanie, przebrane w różnobarwne kolory jesieni oraz barwne kapelusze. Następnie pojawiła się postać Pani Jesieni, która przy melodii powitała nasze przedszkolaki. Głośne oklaski powitały złotą Panią Jesień. Zapanowała radosna atmosfera a pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Tego dnia wraz z nami bawiła się „Mała Orkiestra Dni Naszych”, było nam bardzo miło usłyszeć naszych zaprzyjaźnionych muzyków po tak długiej przerwie. Bogato zastawiony stół biesiadny umilił wspólnie spędzony czas.

  Czytaj Więcej o: "Żegnaj, lato, na rok, stoi jesień za mgłą..."

  2022-09-27

 • "Bezpieczna droga do przedszkola"

     21 września nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie. Podczas wizyty nasi goście zapoznali dzieci z zasadami ruchu drogowego w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola+”. Omówili również podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznali ze znakami drogowymi i numerem alarmowym. Pokazali także jak oznaczone są przejścia dla pieszych oraz co oznaczają kolory na sygnalizatorach. Nasi goście przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, a tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo. Zaprosił wszystkie dzieci do zajęć praktycznych, które dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci z pełną odpowiedzialnością podeszły do zadania i bezbłędnie pokonały, w obecności opiekunów oraz naszych gości ruchliwe skrzyżowanie. Po czym bezpiecznie wróciły do przedszkola.

  Czytaj Więcej o: "Bezpieczna droga do przedszkola"

  2022-09-27

 • "Żarty, żarciki, czyli beczka śmiechu na Dzień Uśmiechu"

      21 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom.
  W tym dniu każdy przedszkolak otrzymał opaskę ze znaczkiem uśmiechniętej buźki. Podczas prowadzonych zajęć dzieci stworzyły własny symbol radości. Prowadzone były zabawy muzyczne, ruchowe, plastyczne. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych przedszkolaków.
  Czytaj Więcej o: "Żarty, żarciki, czyli beczka śmiechu na Dzień Uśmiechu"

  2022-09-27