Smerfy

 • "Ziemia zielona wyspa" - Dzień Ziemi

  Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

  Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem:  ,, Ziemia zielona wyspa.”. Towarzyszył nam kolor zielony oraz ekologiczne piosenki. Nasze „Smerfy” wzięli udział w zajęciach o tematyce ekologiczno-przyrodniczej: dzieciaki tworzyły kompozycje kwiatowe, rozwiązywały zagadki, uczyły się poprawnego segregowania śmieci i rozwiązywały naprawdę trudne zadania, z którymi poradziły sobie doskonale.  Okazało się, że przedszkolaki świetnie znają problematykę ekologiczną i wszyscy otrzymali ogromne brawa oraz okolicznościowe dyplomy.

  Czytaj Więcej o: "Ziemia zielona wyspa" - Dzień Ziemi

  2021-04-21

 • "Urodzinowe słoneczko Montessori"

  „Taki dzień radosny, taki
  dzień jedyny, kiedy dzieci
  obchodzą swoje urodziny"


     Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin dzieci i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów.  W dniu tym pojawia się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  W kwietniu swoje urodziny obchodziły Pola i Celinka.

  - Dziewczynki życzymy Wam wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu :)

  Czytaj Więcej o: "Urodzinowe słoneczko Montessori"

  2021-04-21

 • "Śniadanie Wielkanocne"

  Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. 26 marca dzieci wraz z paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego stołu. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików z bazi i bukszpanu oznaczających przyrodę, która budzi się do życia. Podczas spotkania przedszkolaki śpiewały piosenki związane z tematyką wiosenno – świąteczną. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków. 

   Wszystkim Rodzicom życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.

  Czytaj Więcej o: "Śniadanie Wielkanocne"

  2021-03-25

 • "Warsztaty wielkanocne"

  Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.  Właśnie z tej okazji 25 marca w naszej grupie zostały zorganizowane warsztaty wielkanocne. Przedszkolaki, z przygotowanych materiałów, wykonały piękne wielkanocne zajączki. Warsztaty były doskonałą okazją miłego spędzenia czasu oraz utrwalenia wiedzy na temat tradycji Świąt Wielkanocnych. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.


  Czytaj Więcej o: "Warsztaty wielkanocne"

  2021-03-25

 • "Dzień kolorowej skarpetki"

  Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowa. Przypada ona na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie przy 21. parze chromosomów jest dodatkowy, trzeci chromosom lub jego fragment, który powoduje występowanie tej wady genetycznej. 22 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu postanowiliśmy i my symbolicznie wesprzeć znane nam i nieznane osoby z zespołem Downa. Tego dnia każdy przedszkolak miał na nogach dwie różne skarpetki, każdą innego koloru. Rozmawialiśmy na temat odmienności, niepełnosprawności, tolerancji i akceptacji. Cieszymy się, iż nasze dzieci i ich rodziców cechuje tyle zrozumienia i chęć niesienia pomocy osobom słabszym.

  Czytaj Więcej o: "Dzień kolorowej skarpetki"

  2021-03-22

 • "Eko-bal"- z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

  Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 19 marca „Smerfy” z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia odbył się w naszym przedszkolu „Eko-bal”, podczas którego świetnie się bawiliśmy.  Ten dzień rozpoczęliśmy od przygotowania ekologicznych strojów. Podczas prowadzonych zajęć dzieci odczytały „List Pani Wiosny”, poznały symbole zwiastujące jej nadejście. Dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach sprawnościowych, które pozwoliły naszym przedszkolkom na odrobinę rywalizacji. Na koniec odbył się koncert, podczas którego nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności muzyczne.

   

  Czytaj Więcej o: "Eko-bal"- z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

  2021-03-17