Smerfy

 • "Babciu, Dziadku wiem, że dziś jest Wasz dzień"

  „Dziś dla babci słońce mamy

  i całuski dla dziadziusia,

  dziś życzenia wnuczek składa

  i piosenki śpiewa wnusia”

              W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

             Z powodu koronawirusa w tym roku nie zobaczymy się na okolicznościowej uroczystości z okazji Waszego święta, ale bez życzeń się nie obędzie.  Chcemy Wam drodzy Dziadkowie złożyć najserdeczniejsze życzenia w formie multimedialnej. Tym krótkim występem chcemy Wam podziękować za Waszą troskę i bezgraniczną miłość do swoich kochanych wnucząt.  Mamy nadzieję, że za rok uda nam się spotkać osobiście w naszej Akademii.

  Czytaj Więcej o: "Babciu, Dziadku wiem, że dziś jest Wasz dzień"

  2021-01-21

 • „Taki bal nad balami, co się pamięta latami”

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 21.01.2021r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

  Czytaj Więcej o: „Taki bal nad balami, co się pamięta latami”

  2021-01-21

 • Koncert Bożonarodzeniowy "Gwiazdko świeć, kolędo leć"

  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy wyjątkowy koncert świąteczny dla rodziców. Występy dzieci z pewnością wprowadzą wszystkich w radosną, świąteczną atmosferę, zachęcającą do tego by zatrzymać się chociaż na chwilę, otworzyć serca i już teraz przeżyć przedsmak zbliżających się świąt.
  Zapraszamy do obejrzenia naszego koncertu "Gwiazdko świeć, kolędo leć".
   
  Czytaj Więcej o: Koncert Bożonarodzeniowy "Gwiazdko świeć, kolędo leć"

  2020-12-30

 • "Urodzinowe słoneczko Montessori"

  „Taki dzień radosny, taki
  dzień jedyny, kiedy dzieci
  obchodzą swoje urodziny"


     Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin dzieci i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów.  W dniu tym pojawia się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  W grudniu swoje urodziny obchodzili Miłoszek i Pawełek.

  - Miłoszku, Pawełku życzymy Wam wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu :)

  Czytaj Więcej o: "Urodzinowe słoneczko Montessori"

  2020-12-30

 • "Warsztaty bożonarodzeniowe - Eko-ozdoby”

  Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka - to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera kolejny raz zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe. Tego dnia nasza sala zamieniła się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W miłej atmosferze, powstały pełne uroku Eko-ozdoby. Dzieci z zapałem wykonały piękne ozdoby, aniołki, gwiazdki, choinki wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wszystkim towarzyszył dobry humor, radość tworzenia ozdób. Ta wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

   

  Czytaj Więcej o: "Warsztaty bożonarodzeniowe - Eko-ozdoby”

  2020-12-16