Smerfy

 • "Chronimy dzieci"- realizacja programu edukcyjnego

  "Chronimy Dzieci" to program profilaktyki przemocy wobec dzieci, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

  Program adresowany jest do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, placówek opiekuńczo-wychowawczych, organizacji pozarządowych i innych instytucji, działających na rzecz dzieci. Jest to pierwszy program w Polsce, promujący bezpieczne organizacje i odpowiadający na potrzeby profesjonalistów i rodziców dzieci, w zakresie wdrażania standardów bezpiecznej dla dzieci organizacji.

  W tym roku nasze przedszkole realizuje ten program. 

  Ubiegły tydzień w naszej grupie minął pod pod hasłem "Chronimy dzieci". Przez cały tydzień omawialiśmy następujace zagadnienia:

  1. Wiem jak sie czuję, znam swoje emocje.
  2. Znam bezpieczne zasady i wiem do kogo się zwócić, gdy mi smutno i gdy mnie ktoś krzywdzi -  "Drzewo zaufanych osób".
  3. Rozróżniam zły dotyk i dobry dotyk.
  4. Moje ciało należy do mnie.
  5. Rozpoznaję dobre i złe tajemnice.

  Zajęcia prowadzone były w formie zabawy, przy wykorzystaniu dyskusji, rozmowy, odgrywania ról,  zabaw ruchowych i zajęć plastycznych. Zaproponowane przez nas ćwiczenia były dostosowane do wieku i możliwości rozwojowych dzieci. 

  Zapraszamy do galerii, aby zobaczyć efekt naszej tygodniowej pracy.

  Czytaj Więcej o: "Chronimy dzieci"- realizacja programu edukcyjnego

  2020-03-16

 • "Być kobietą, być kobietą..."

      "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
      I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
      Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
      Dużo radości. 

      Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
      W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
      Każdego dnia dobry uczynek - 
      To jest od chłopców upominek"
                 

                                         Zbigniew Jeżyna 

     8 MARCA    to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

  Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

   

  Czytaj Więcej o: "Być kobietą, być kobietą..."

  2020-03-16

 • Optymistyczny Jubilat !!!

  Każde dziecko marzy o tym, aby dzień ich urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im to, kiedy mogą bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. 24 lutego swoje 4 urodziny obchodził Jaś. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych zabaw, podczas których jubilat mógł poczuć się wyjątkowo, a także pysznego poczęstunku. Kiedy Jaś zajął honorowe, urodzinowe miejsce cała grupa zaśpiewała mu „sto lat”, a następnie każdy po kolei składał szczere życzenia.

  My również życzymy Ci Stasiu wszystkiego najlepszego!

  Czytaj Więcej o: Optymistyczny Jubilat !!!

  2020-03-16

 • Optymistyczny Jubilat !!!

  Każde dziecko marzy o tym, aby dzień ich urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im to, kiedy mogą bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. 07 lutego swoje 3 urodziny obchodziła Olga. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych zabaw, podczas których jubilatka mogła poczuć się wyjątkowo, a także pysznego poczęstunku. Kiedy Olga zajęła honorowe, urodzinowe miejsce cała grupa zaśpiewała jej „sto lat”, a następnie każdy po kolei składał szczere życzenia.

  My również życzymy naszej jubilatce wszystkiego najlepszego!

  Czytaj Więcej o: Optymistyczny Jubilat !!!

  2020-03-16

 • "Dziś w przedszkolu wielki bal, tańczy razem ze sto par"

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 04.02.2020r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

  Czytaj Więcej o: "Dziś w przedszkolu wielki bal, tańczy razem ze sto par"

  2020-02-04

 • "Marcin Piętowski czytał dzieciom"

  Nasze przedszkole ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” gościło w dniu 03.02.2020r.  wyjątkowego gościa. Dzieci usłyszały znane wiersze w wykonaniu Marcina Piętowskiego.

  Marcin Piętowski to znany aktor teatralny i telewizyjny. Zobaczyć  go można na deskach teatru „Kamienica”.
  Dzisiaj, w przedszkolu czytał wychowankom wiersze, takie jak „Pan Hilary”, „Rzepka” czy „Kaczka dziwaczka”.

  Dzieci były zachwycone obecnością znanego aktora w ich przedszkolu. Uważnie słuchały i śmiały się z tych zabawniejszych wierszy. Na koniec wszyscy zapozowali do pamiątkowego zdjęcia.

   

  Czytaj Więcej o: "Marcin Piętowski czytał dzieciom"

  2020-02-04