Smerfy

 • "Akademia Młodego Sportowca"

  W obecnym roku szkolnym realizowaliśmy miejski grant oświatowy pt. "Akademia Młodego Sportowca", którego celem było poprawienie sprawności fizycznej naszych przedszkolaków, wykorzystując elementy ćwiczeń integracji sensorycznej.

  Zajęcia sportowe z elementami integracji sensorycznej mają na celu usprawnianie koordynacji ruchowej, wzrokowo- ruchowej oraz rozwój reakcji równoważnych i mechanizmów stabilizacji; różnicowania prawo-lewo, a także stymulują układ przedsionkowy i proprioceptywny. Wprowadzają w radosny nastrój i dobre samopoczucie oraz dają dziecku możliwość zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu.

  Ruch stymuluje pracę i rozwój mózgu, poprawia ogólną sprawność fizyczną, która przekłada się na łatwiejsze zdobywanie kolejnych szkolnych umiejętności takich jak czytanie i pisanie, jest jednocześnie źródłem olbrzymiej przyjemności i satysfakcji. Grupowy charakter zajęć umożliwia wdrożenie dzieci do przestrzegania zasad współżycia zespołowego, kształtowanie samodyscypliny, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz kolegów, kształtowanie potrzeby podporządkowania się innym określonym regułom gier i zabaw poprzez ukazywanie negatywnych skutków nieprzestrzegania ustalonych zasad, rozwijanie wiary we własne siły, przełamywanie lęków i obaw. 

   

  Czytaj Więcej o: "Akademia Młodego Sportowca"

  2021-06-11

 • "Mali ratownicy na start"

  11 czerwca gościem w naszym przedszkolu był Piotr Kaliński - ratownik medyczny.
  To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci.
  Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
  Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
  Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.
  W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania (za pomocą szyny) swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami".
  Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli, jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

  Naszemu Gościowi p. Piotrowi bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką
  PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.

   

  Czytaj Więcej o: "Mali ratownicy na start"

  2021-06-11

 • "Bezpieczne wakacje"

  10 czerwca dzieci z grupy „Smerfy” miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z sierż. szt. Karoliną ParzyszekPowiatowej Komendy Policji w Garwolinie. Podczas wizyty, dzieci zostały zapoznane z zasadami ruchu drogowego. Pani Policjantka omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznała dzieci ze znakami drogowymi i numerami alarmowym. Pokazała także jak oznaczone są przejścia dla pieszych oraz co oznaczają kolory na sygnalizatorach. Nasz gość przypomniał o zasadach bezpieczeństwa jaki należy zachować podczas odpoczynku nad wodą oraz w górach. Na koniec życzyła wszystkim dzieciom bezpiecznych wakacji.

  Czytaj Więcej o: "Bezpieczne wakacje"

  2021-06-11

 • „Niech dla wszystkich dzieci zawsze słońce świeci" - Dzień Dziecka

  W tym uroczystym dniu dzieci ze wszystkich grup gromadziły się na placu przedszkolnym już od wczesnych godzin porannych. Rozbrzmiewała wesoła dziecięca muzyka zapraszająca do tańca i wspólnej zabawy. Od godziny 10:00 wszystkie dzieci bawiły się wraz z nauczycielkami „animatorkami” uczestnicząc w przeróżnych zabawach. Chętne dzieci pasjonujące się malarstwem, rysunkiem realizowały swoje marzenia ujawniając swój talent plastyczny na warsztatach plastycznych pod kierunkiem swoich pań. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się chusta animacyjna, puszczanie baniek mydlanych oraz rozwijanie sprawności fizycznej podczas pokonywania toru przeszkód.  Pełni wrażeń, emocji, radości, zadowolenia nasze przedszkolaki wróciły do swoich sal i tam czekał na nich słodki poczęstunek. Na zakończenie dzieci przyjęły od wszystkich dorosłych z przedszkola najlepsze życzenia.

  Z okazji Dnia Dziecka życzymy: „Niech dla wszystkich dzieci zawsze słońce świeci!!!"

  Czytaj Więcej o: „Niech dla wszystkich dzieci zawsze słońce świeci" - Dzień Dziecka

  2021-06-01

 • "Urodzinowe słoneczko Montessori"

  „Taki dzień radosny, taki
  dzień jedyny, kiedy dzieci
  obchodzą swoje urodziny"


     Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin dzieci i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów.  W dniu tym pojawia się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  26 maja swoje urodziny obchodził Pawełek.

  - Pawełku życzymy Ci wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu :)

  Czytaj Więcej o: "Urodzinowe słoneczko Montessori"

  2021-05-27

 • "Świat muzyką malowany" - Koncert dla Taty i Mamy

  Za miłość, za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, a także za mądrość i ojcowski autorytet nasze „Smerfy” dziękowały swym rodzicom podczas przygotowywania muzycznego koncertu pod hasłem „Świat muzyką malowany” z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Każda z grup zaprezentowała swój program artystyczny przygotowany z myślą o nich. Do życzeń dołączamy się również i my, życząc Wam drodzy Rodzice wszystkiego najlepszego z okazji waszego święta, radości, spełnienia marzeń i wytrwałości w pełnieniu rodzicielskich obowiązków!

   

  Czytaj Więcej o: "Świat muzyką malowany" - Koncert dla Taty i Mamy

  2021-05-25