Smerfy

 • "Święto Akademii Pana Kleksa" - 12.05.2022r.

      "Witajcie w naszej bajce..." - słowami hymnu pochodzącego z "Akademii Pana Kleksa" Pani Dyrektor Łucja Wieczorek, oraz pracownicy Przedszkola wraz ze swoimi wychowankami rozpoczęli uroczystość "Święta Akademii Pana Kleksa".
  "Akademia pana Kleksa" to ponadczasowa i ponadpokoleniowa powieść, której autorem jest Jan Brzechwa. Miały okazje przekonać się o tym nasze przedszkolaki, oraz zaproszeni goście absolwenci naszego przedszkola, którzy z wielkim zaangażowaniem oglądali przygotowany przez nauczycieli montaż słowno muzyczny opowiadający o magicznym świecie, w którym to każdy bez wyjątku choć na chwile chciałby się znaleźć. Dzieci intrygował szczególnie niezwykły nauczyciel Ambroży Kleks oraz świat, jaki stworzył on w swojej szkole. Z wielkim entuzjazmem wszyscy reagowali na darowane im przez Kleksa piegi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także lekcje prowadzone tego dnia w naszym ogrodzie przedszkolnym. Z zainteresowaniem brali udział w lekcji kleksografii, guzikologii, bankografii, sennego lustra oraz lekcji zielarstwa. Podsumowaniem naszych zajęć był słodki poczęstunek. Dziękujemy bardzo Pani Ani Wojciechowskiej Kąkol, oraz naszym absolwentom za obecność w tak ważnym dla nas dniu i zapraszamy częściej do naszej bajkowej "Akademii Pana Kleksa".

  Czytaj Więcej o: "Święto Akademii Pana Kleksa" - 12.05.2022r.

  2022-05-15

 • XI OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO OPTYMIZMU!!!

      We wtorek, 10 maja 2022r., wszystkie optymistyczne przedszkola w Polsce obchodziły XI Ogólnopolskiego Święto Optymizmu. „Święto Optymizmu” patronują autorki programu I. Dzierzgowska i Cecylia Mirela Nawrot. Celem programu jest przede wszystkim rozwijanie postawy optymizmu, integracji i współpracy społeczności przedszkolnej. "Święto Optymizmu", to szczególny dzień dla dużych i małych, którzy czują się optymistami, przepełnieni są radością życia, uśmiechem, empatią, doceniają przyjaźń i są pozytywnie nastawieni do otaczającego go świata. Tacy jesteśmy i my, dzieci, personel przedszkola, rodzice dzieci, dlatego też wszyscy braliśmy udział we wspólnej zabawie i działaniach.

   W tym roku mottem przewodnim były "Żółte latawce optymizmu". Żółty kolor symbolizował "Sukces dziecka".

   Ten świąteczny dzień, jak zwykle obfitował w różnego rodzaju atrakcje. Dzieci z "Akademii Pana Kleksa" już od samego rana przygotowywały piękne, żółte latawce oraz prace plastyczne. W tym dniu każdy Mały Optymista otrzymał również pamiątkowy medal.

   

  Czytaj Więcej o: XI OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO OPTYMIZMU!!!

  2022-05-11

 • Koncert pt. "Wiara w siebie" - zakończenie festiwalu Happy Kindergarten

  27.04.2022r. odbył się w „Akademii Pana Kleksa” Koncert pt."Wiara w siebie" było to zakończenie festiwalu Happy Kindergarten z zaprzyjaźnionym zespołem Mała Orkiestra Dni Naszych. Podczas koncertu, dzieci śpiewały, słuchały i bawiły się przy piosenkach których teksty i melodia łatwo wpadają w ucho młodego słuchacza oraz rozwijają postawy proekologiczne. Dzieci również poznały bliżej takie wartości jak: przyjaźń, szacunek do innych ludzi, pomoc słabszym, opieka i odpowiedzialność za zwierzęta oraz bezpieczeństwo na drodze. Każdy koncert to wspaniała zabawa i sposób na utrwalenie tego czego przedszkolaki już się nauczyły.

  Czytaj Więcej o: Koncert pt. "Wiara w siebie" - zakończenie festiwalu Happy Kindergarten

  2022-05-03

 • "Moje Miasto - a w nim barwy ojczyste"

  „Powiewa Flaga, gdy wiatr się zerwie,

  a na tej fladze jest Biel i Czerwień.

  Czerwień to miłość,

  Biel serce czyste,

  piękne są nasze barwy ojczyste”.

   Maj dostarcza wiele możliwości do kształtowania postaw szacunku wobec historii naszego kraju, symboli narodowych oraz rozbudzania tożsamości narodowej. Dlatego przedszkolaki z "Akademii Pana Kleksa" zaakcentowały swój udział w tym dniu. To święto, które ma wyrażać Nasz szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W naszym Przedszkolu edukacja patriotyczna zajmuje szczególne miejsce. Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, każdy - niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy upodobań - może przyłączyć się do wyjątkowej akcji społecznej i wywiesić flagę. Zapraszamy do włączania się do akcji oznaczając swoje zdjęcia #mojaflaga!

  Wywieś flagę na Dzień Flagi i świętujemy razem!!!

  Czytaj Więcej o: "Moje Miasto - a w nim barwy ojczyste"

  2022-05-03

 • "Nie martw się Ziemio mówią dzieci-Słońce nad Tobą wciąż jasno świeci"

  Jak każdego roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem wydarzenia jest promowanie ochrony środowiska, poszerzenie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Musimy dbać o naszą planetę, razem, wspólnie, dlatego też bardzo ważna jest edukacja proekologiczna. Staramy się ją rozwijać u naszych wychowanków, nawet tych z najmłodszych grup. Dzieci podczas dzisiejszych zajęć poznały postawy proekologiczne i dowiedziały się jak dbać o naszą planetę, brały udział w eksperymentach, oraz zajęciach plastycznych, tworzyły plakaty związane ze środowiskiem itp.

  Przedszkolaki już wiedzą, co należy robić, aby ratować Ziemię!!!

  Czytaj Więcej o: "Nie martw się Ziemio mówią dzieci-Słońce nad Tobą wciąż jasno świeci"

  2022-04-22