Smerfy

 • ,,Dzień Świadomości Autyzmu"

  2 kwietnia obchodzimy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi autyzmem. W tym dniu w naszym przedszkolu odbyły się także zajęcia edukacyjne mające na celu zrozumienie i akceptację dzieci dotkniętych tym zaburzeniem. Obejrzeliśmy film edukacyjny oraz wysłuchaliśmy bajki o Jasiu, któremu trudno było zrozumieć otaczajacy go świat. Wykonaliśmy także niebieskie motyle, które są jednym z symboli tego ważnego dnia. 

  Czytaj Więcej o: ,,Dzień Świadomości Autyzmu"

  2024-04-09

 • ,,Śniadanie Wielkanocne"

  26 marca w naszej grupie odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Tego dnia wszyscy odświętnie ubrani wspólnie zasiedliśmy do wielkanocnego stołu. Tradycyjnie zaczęliśmy od życzeń oraz podzielenia się jajkiem. Na stole zagościły potrawy wielkanocne takie jak żurek. Na naszych twarzach cały dzień gościł uśmiech co sprawiło, że atmosfera w grupie była wyśmienita

   

  Czytaj Więcej o: ,,Śniadanie Wielkanocne"

  2024-04-09

 • Kuchcikowo. Pieczemy Wielkanocne Babki:)

  Święta Wielkanocne to wspaniały czas, który możemy spędzić z najbliższymi. Jest to również czas przygotowywania wielu pysznych potraw. Smerfy zdecydowały wspólnie przygotować wielkanocne babeczki. Po uprzednim przygotowaniu się, umyciu rąk oraz założeniu odpowiedniego stroju..wzięliśmy się do pracy! Dzieci chętnie dodawały kolejne składniki ciasta, kontrolując jak ono wygląda i jakie składniki nam jeszcze pozostały. Był to wspaniale spędzony czas, a wypieki wyglądały cudnie :)

  Czytaj Więcej o: Kuchcikowo. Pieczemy Wielkanocne Babki:)

  2024-04-09

 • ,,Przygotowania do Świąt Wielkanocnych"

  Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.  Właśnie z tej okazji w naszej grupie zostały zorganizowane zajęcia o tematyce wielkanocnej. Przedszkolaki miały okazję do  utrwalenia wiedzy na temat tradycji Świąt Wielkanocnych. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.

  Czytaj Więcej o: ,,Przygotowania do Świąt Wielkanocnych"

  2024-04-09

 • „Dzień Kolorowej Skarpetki”

     Dzień Kolorowej Skarpetki przypada na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze chromosomów, składających się z łańcuchów DNA, powoduje występowanie tej wady genetycznej. Akcja kolorowej skarpety miała na celu zwiększenie świadomości naszych przedszkolaków na temat Osób z Zespołem Downa, propagowania ich praw oraz integracji z nimi! 

   

  Czytaj Więcej o: „Dzień Kolorowej Skarpetki”

  2024-03-22