Smerfy

 • ,,Czekoladowy autobus"

  7 czerwca w piątek odwiedził nas Czekoladowy Autobus. To jedyna w swoim rodzaju oferta podróży po czekoladowym świecie. Została przygotowana z myślą o dzieciach, jej organizacja jest unikatowa, dzieci przenoszą się do magicznego świata czekoladyCzekoladowy Autobus jest wyposażony w niezbędny sprzęt do przeprowadzenia czekoladowych warsztatów. Warsztaty to edukacja poprzez zabawę. Czekoladowy Autobus uczy jak odróżnić czekoladę od produktów czekoladopodobnych, a styl prowadzenia zajęć jest dopasowany do możliwości poznawczych najmłodszych dzieci. Warsztaty pozwalają dyskretnie doradzić kiedy i w jakich ilościach można pozwolić sobie na słodycze. Każde dziecko samodzielnie przygotowało swoją czekoladę. W ten sposób powstają podstawy umiejętności dbania o dietę. Oprócz aspektu edukacyjnego Czekoladowy Autobus jest świetną okazją do integracji i zabawy. Dzieciom zajęcia się bardzo podobały. 

  Czytaj Więcej o: ,,Czekoladowy autobus"

  2024-06-03

 • ,,Spotkanie ze strażakami"


  We wtorek 11 czerwca Smerfy wybrały sie fo Straży. Wizyta przedszkolaków w  straży wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy o tym, że nie tylko gaszą pożary, ale również udzielają pomocy ludziom podczas niebezpiecznych sytuacji np.: wypadków samochodowych, powodzi. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziło wyposażenie jakim dysponuje każdy strażak. Chętne przedszkolaki mogły przymierzyć hełm strażacki, potrzymać węża, z którego w czasie pożaru tryska woda, obejrzeć krótkofalówkę, za pomocą której komunikują się w czasie akcji strażacy. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały i życzyły wytrwałości w codziennej pracy.

  Wrażenia jakie dostarczyli dzieciom na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy za poświęcenie nam swojego cennego czasu.

  Czytaj Więcej o: ,,Spotkanie ze strażakami"

  2024-06-03

 • ,,Wszystkie dzieci nasze są" - Dzień Dziecka wyróżnione

  Dzień Dziecka to święto, które uwielbiająm wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W przedszkolu tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Przygotowano wiele atrakcji. Największą atrakcją dla dzieci był zamek dmuchany. Radość przysporzyły dzieciom bańki mydlane, malowanie na folii, malowanie twarzy. Zorganizowano zawody sportowe, konkurencje były przeróżne.  To był wspaniały dzień.

  Czytaj Więcej o: ,,Wszystkie dzieci nasze są" - Dzień Dziecka

  2024-06-03

 • Smerfy w Dzielnicy Filmowej

   24 maja nasze „Smerfy” pojechały na wycieczkę do „Dzielnicy Filmowej” w Zalesiu Górnym. Przedszkolaki oglądały pojazdy znane im z bajek i filmówroboty filmowe i olbrzymie monstertrucki. Dużą popularnością cieszyły się też ukryte w lesie figury dinozaurów, którymi mali znawcy tematu byli zafascynowani. Spacery w leśnym otoczeniu i zabawa w „małpim gaju” zaspokoiła potrzebę ruchu dzieci. Wycieczka cieszyła się nieposkromioną aktywnością dzieci.

  Czytaj Więcej o: Smerfy w Dzielnicy Filmowej

  2024-05-19

 • Mama i Tata najpiękniejsze słowa świata

  Mama i Tata ileż te słowa mają w sobie treści. Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy.
  „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Nasze Smerfy 20 maja wystąpiły dla swoich ukochanych rodziców. 

  Czytaj Więcej o: Mama i Tata najpiękniejsze słowa świata

  2024-05-19