Biedroneczki

 • ,,Bal karnawałowy, na królewskim dworze, gdzie każdy dobrze bawić się może..."

  Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 4 lutego 2020r w grupie ,, Biedroneczki", gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

  Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

  Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili  uczestnicząc we wspólnych zabawach.

   Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

  Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.Znalezione obrazy dla zapytania: bal karnawałowy gif

  Czytaj Więcej o: ,,Bal karnawałowy, na królewskim dworze, gdzie każdy dobrze bawić się może..."

  2020-02-05

 • ,,Czas to miłość"- czyli spotkanie z Babcią i Dziadkiem

  Dzień Babci, Dzień Dziadka
   
  Kochana Babciu, Kochany Dziadku!
  Chciałem Wam dzisiaj wręczyć po kwiatku,
  no ale w styczniu żadne nie rosną...
  Później przyniosę, latem lub wiosną.
   
  Dzisiaj przyjmijcie chociaż laurkę:
  Dzięki za mamę! Za Waszą córkę,
  za mego tatę! Waszego syna,
  bo dzięki Wam jest moja rodzina!
  Bez Was nic niewart
  były ten świat!
  Babciu i Dziadku,
  Żyj dwieście lat!
   
  Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji Ich święta, dzieci z  grupy ,, Biedroneczki" przygotowały ciekawe przedstawienie.
  Podczas występu dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki z życzeniami i prezentowały swoje umiejętności taneczne.
  Licznie przybyli goście zasiedli na przygotowanych dla nich miejscach i z dumą oraz kręcącą się w oku łezką oglądali występy swoich wnucząt.
  Były to wyjątkowe chwile pełne radości i uśmiechu.
  Czytaj Więcej o: ,,Czas to miłość"- czyli spotkanie z Babcią i Dziadkiem

  2020-02-04

 • ,,Dzień Seniora"

   

  ,,Otwieram oczy, bo szkoda każdej chwili
  Z majowym słońcem zaczynam dzień
  Nie myślę o tym, co kiedyś się zdarzyło
  Być tu i teraz - to jedno wiem

  Bo życie jedno mam
  I chwil nie tracę na wspomnienia
  Bo teraz jest mój czas
  I wciąż go jeszcze mam..."

   

  27 stycznia nasza grupa gościła w naszym przedszkolu niesamowitych gości, a mianowicie wspaniałych Seniorów, emerytowanych pracowników naszego przedzkola. To spotkanie przejdzie to historii naszego pzedszkola jak i naszej grupy.  Dzieci z naszejgrupy specjalnie dla Seniorów przygotowali program artystyczny. Mali aktorzy zaprezentowali 
  ,,Musical KOTY", wiele wierszy i piosenek skierowanych do kochaych gości. Na koniec uroczystości Biedroneczki zaprosiły seniorów do wspólnego tańca i wspólnej zabawy. Na pożegnanie nie zabrakło również skromnych upominków dla Seniorów wykonanych przez same dzieci z grupy Biedroneczki. 

  Czytaj Więcej o: ,,Dzień Seniora"

  2020-01-27

 • ,,Pokaz baniek mydlanych"

  23 stycznia 2020roku w naszym przedszkolu czekała na nas niesamowita atrakcja! Mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym pokazie, a mianowicie dowiedziliśmy się jak powstają bańki mydlane, zobayczyliśmy wiele ciekawych ,,sztuczek" wykonanych z baniek mydlanych.
  A na koniec pokazu nasze dzieciaczki miały okazję pobawić się z bańkami mydlanymi i mogły być zamknięte w bańce mydlanej. 

  Czytaj Więcej o: ,,Pokaz baniek mydlanych"

  2020-01-23

 • ,,Bałwanki i śnieżynki"- to przyjaciele z białej krainki

    15 stycznia w naszym przedszkolu  odbyły się kolejne zajęcia z cyklu matematyki w kolorach – Dzień biały.
   Z tej okazji wszyscy ubraliśmy się w kolor biały, bo choć za oknem nie było śladu śniegu, to my postanowiliśmy przenieść się do „Zimowej krainy”.
  Tego dnia dzieci doskonaliły swoje umiejętności matematyczne przez wykonywanie różnorodnych zadań .Nie zabrakło również zimowych tańcy i śniegowych zabaw ruchowych!

  Przy tych zadaniach matematycznych świetnie się bawiliśmy!

                                                             Każdy przedszkolak poradził sobie doskonale!

   

  Znalezione obrazy dla zapytania śniegowe zabawy obrazek przedszkole

  Czytaj Więcej o: ,,Bałwanki i śnieżynki"- to przyjaciele z białej krainki

  2020-01-23

 • ,,GADKI Z PSEM" - proste rozmowy o trudnych sprawach

  W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do Programu „Chronimy Dzieci”. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wspiera dzieci i ich rodziny niosąc pomoc w sytuacjach krzywdzenia oraz poprzez szeroko rozumianą profilaktykę – edukację, działania systemowe i kampanie społeczne. W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci „GADKI z psem”, które są bardzo syntetyczną propozycja działań z zakresu profilaktyki uniwersalnej problemu wykorzystywania seksualnego dzieci, dająca możliwość omówienia z dziećmi treści przekazywanych w filmie animowanym „GADKI z psem”.

  GADKI Z PSEM – proste rozmowy o trudnych sprawach. Film opracowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawną Fundację Dzieci Niczyje) inspirowane materiałami Rady Europy Kiko and the Hand oraz brytyjskiej organizacji NSPCC Underwear Rule. W związku z alarmującymi informacjami, że w dzieciństwie molestowania seksualnego doświadcza co piąte dziecko w Europie1 na barkach osób dorosłych spoczywa odpowiedzialność za wyposażenie dzieci w wiedzę o tym, jakie zachowania służą ich bezpieczeństwu. Ponieważ jest to zadanie trudne i często rodzice a także nauczyciele nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać na temat chronienia siebie, swojego ciała i seksualności warto skorzystać z propozycji Fundacji.

  Film pod tytułem „Gadki z psem” jest dostępny w Internecie dla wszystkich zainteresowanych pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=70jkbhY6Nx4, można także wpisać w wyszukiwarkę „gadki z psem”. 

  Zachęcamy również do odwiedzenia strony www.gadki.fdn.pl

  Jeśli planują Państwo pokazać go swojemu dziecku koniecznie proszę obejrzeć go najpierw samemu. Warto przemyśleć sobie plan rozmowy z dzieckiem, miejsca  w których warto się zatrzymać (np. po każdej zasadzie zrobić pauzę i zapytać dziecko o czym myśli, zwrócić mu uwagę na ważne elementy). W przyjaznej formule olbrzymi, łagodny pies wyjaśnia pięć zasad bezpieczeństwa dzieciom:

  1. Gdy mówisz „nie”, to znaczy „nie”.
  2. Alarmuj, gdy potrzebujesz pomocy!
  3. Dobrze zrobisz, mówiąc o tajemnicach, które Cię niepokoją.
  4. Koniecznie pamiętaj, że Twoje ciało należy do Ciebie.
  5. Intymne części ciała są szczególnie chronione.

  Mamy nadzieje, że realizacja tych zajęć może się przyczynić do wczesnego rozpoznania przez same dzieci trudnych, zagrażających sytuacji i reagowania na nie. Zajęcia profilaktyczne nie dają gwarancji ochrony dziecka przed krzywdzeniem, stają się jednak okazją do wyposażenia dzieci w wiedzę i umiejętności rozpoznawania zagrożenia oraz skutecznego reagowania.

   

  Czytaj Więcej o: ,,GADKI Z PSEM" - proste rozmowy o trudnych sprawach

  2020-01-23