Biedroneczki

 

 • Wizyta Pani Pauliny - mamy Ewuni

  19 stycznia gościliśmy w naszej grupie mamę Ewci - Panią Paulinę, która zasłuchanym dzieciom przeczytała piękną książeczkę.

  Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

  Pani Paulino, bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas! Był on dla nas niezwykle ważny i rozwijajacy! Tym samym zachęcamy pozostałych rodziców do właczenia się w tę piękną inicjatywę!

  Czytaj Więcej o: Wizyta Pani Pauliny - mamy Ewuni

  2023-01-19

 • Czytanie książki z absolwentką naszej Akademii

  17 stycznia w naszej grupie gościliśmy Zosię - absolwentkę naszej Akademii. Odwiedziła nas, aby opowiedzieć o szkole, wspomnieniach związanych z przedszkolem, lecz przede wszystkim - aby przeczytać nam jej ulubioną książkę.

  Droga Zosiu, bardzo dziękujemy Ci za poświecony nam czas oraz świetne, inspirujące i motywujące spotkanie. Życzymy Ci wielu sukcesów w szkole i spełnienia Twoich pięknych marzeń!

  Czytaj Więcej o: Czytanie książki z absolwentką naszej Akademii

  2023-01-17

 • Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Jasia

  17 stycznia świętowaliśmy w naszej grupie urodzinki Jasia! Niewątpliwie był to dla niego bardzo ważny i radosny dzień. Zgodnie z tradycją, w tym dniu pojawiło się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma Mały Jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Kochany Jasiu, grupa Biedroneczek życzy Ci samych dobroci, beztroskiego dzieciństwa oraz wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w naszej Akademii! :)

  Czytaj Więcej o: Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Jasia

  2023-01-17

 • Wizyta Pani z księgarni "Mądra Sowa"

  17 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy Panią z księgarni "Mądra Sowa".  W tym czasie dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowieści "Wybryki Papryki". Nasz gość opowiedział przedszkolakom, na czym polega jej praca, jaki wpływ na nasze zdrowie mają różnorodne produkty spożywcze. Przedszkolaki odpowiadały na pytania: ,Co lubią jeść w przedszkolu?, Czy lubią warzywa? Spotkanie było niezwykle inspirujące oraz angażujące dzieci. Poszerzyło ono także świadomość dzieci na temat zdrowia oraz działania warzyw na nasz organizm.

  Czytaj Więcej o: Wizyta Pani z księgarni "Mądra Sowa"

  2023-01-17

 • Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Szymonka

  16 stycznia świętowaliśmy w naszej grupie urodzinki Szymonka! Niewątpliwie był to dla niego bardzo ważny i radosny dzień. Zgodnie z tradycją, w tym dniu pojawiło się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma Mały Jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Kochany Szymonku, grupa Biedroneczek życzy Ci samych dobroci, beztroskiego dzieciństwa oraz wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w naszej Akademii! :)

  Czytaj Więcej o: Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Szymonka

  2023-01-16

 • Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Benia

  12 stycznia świętowaliśmy w naszej grupie urodzinki Benia! Niewątpliwie był to dla niego bardzo ważny i radosny dzień. Zgodnie z tradycją, w tym dniu pojawiło się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma Mały Jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Kochany Beniu, grupa Biedroneczek życzy Ci samych dobroci, beztroskiego dzieciństwa oraz wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w naszej Akademii! :)

  Czytaj Więcej o: Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Benia

  2023-01-12