Biedroneczki

 

 • Święto Akademii Pana Kleksa

  Tu dzieci są szczęśliwe i wszystko jest możliwe

  I powiem Wam w sekrecie - tu jest najlepiej w świecie!

  My Akademię znamy, my - chłopcy z dziewczętami

  I wierzcie, daję słowo! Jest tutaj wyjątkowo!

   

  12 maja nadszedł wielki dzień dla naszej Akademii - jej święto!

   

  Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji! Część artystyczna przygotowana przez nauczycieli, a także gość specjalny - Pan Kleks! Następnie Ambroży Kleks oprowadzał naszych małych naukowców po całym królestwie, zachęcając do wzięcia udziału w niezwykle kreatywnych zajęciach - guzikologii, bańkologii, kleksografii, a także piegologii!

   

  Śmiechom i wesołym okrzykom nie było końca!

  Czytaj Więcej o: Święto Akademii Pana Kleksa

  2022-05-12

 • XI Święto Optymizmu

  Kolor żółty to kolor pełen optymizmu, radości i to właśnie ta barwa dominowała dziś w grupie Biedroneczek, która, jako optymistyczne przedszkole obchodziła XI Ogólnopolskie Święto Optymizmu

  W tych czasach niczego tak bardzo nam nie potrzeba jak właśnie optymizmu. Wiedzą o tym doskonale dzieci, które codziennie zarażają nas radością, pogodą ducha i to właśnie te cechy należy w nich pielęgnować. 

  Dzisiaj wszystkie optymistyczne przedszkola świętują jedenaste Ogólnopolskie Święto Optymizmu. Ideą tej edycji jest to kolor żółty pod hasłem: sukces dziecka. Symbolem tego święta jest żółty latawiec, który wznosi się na niebie, tak jak chcielibyśmy, aby nasze dzieci wzrastały. 

  Tego dnia nasze Biedroneczki wykonywały własne, radosne latawce, po czym wyszliśmy do ogrodu przedszkolnego, aby tam puścić nasz latawiec sukcesu!

  Czytaj Więcej o: XI Święto Optymizmu

  2022-05-10

 • Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Dawidka

  6 maja świętowaliśmy w naszej grupie urodzinki Dawidka! Niewątpliwie był to dla niego bardzo ważny i radosny dzień. Zgodnie z tradycją, w tym dniu pojawiło się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczkikoraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma Mały Jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Kochany Dawidku, grupa Biedroneczek życzy Ci samych dobroci, beztroskiego dzieciństwa oraz wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w naszej Akademii! :)

  Czytaj Więcej o: Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Dawidka

  2022-05-06

 • Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Filipka

  29 kwietnia świętowaliśmy w naszej grupie urodzinki Filipka! Niewątpliwie był to dla niego bardzo ważny i radosny dzień. Zgodnie z tradycją, w tym dniu pojawiło się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczkikoraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma Mały Jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Kochany Filipku, grupa Biedroneczek życzy Ci samych dobroci, beztroskiego dzieciństwa oraz wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w naszej Akademii! :)

  Czytaj Więcej o: Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Filipka

  2022-04-29

 • Biedroneczki szukają wielkanocnego zajączka!

  Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy, Biedroneczki wybrały się na plac przedszkolny w poszukiwaniu zajączka wielkanocnego. Zmotywowani i gotowi do pracy ubraliśmy się i wyszliśmy do ogrodu. Ku zaskoczeniu Biedroneczek, czekało na nie mnóstwo jajek! Jak się okazało - nie były to zwykłe jajeczka - w środku kryło się zadanie do wykonania i słodka nagroda!

   

  Biedroneczki z ogromnym entuzjazmem, a wręcz w podskokach odnajdywały kolejne skarby i równie sprawnie wykonywały powierzone im zadania. W efekcie zdobyły wszystkie możliwe nagrody, czym podzieliliśmy się w naszej sali i spożyliśmy tuż po obiedzie. 

   

  Śmiechom i zabawie nie było końca, a temat jajeczek ukrytych w zakamarkach ogrodu ptrzedszkolnego był na ustach dzieci przez cały dzień!

  Czytaj Więcej o: Biedroneczki szukają wielkanocnego zajączka!

  2022-04-13

 • Uroczysty obiad wielkanocny!

  12 kwietnia Biedroneczki zapukały do drzwi w pięknych, odświętnych strojach. To oznaczało tylko jedno - nadszedł dzień, w którym spożyjemy obiad świąteczny

   

  Tego dnia połączyliśmy siły i wspólnie przystąpiliśmy do dekorowania stołów, aby obiad, mimo, że kilka dni przed świętami - był niezwykle uroczysty! Przed spożyciem żurku, wszystkie Biedroneczki złożyły sobie serdeczne życzenia, a następnie w radosnej, świątecznej atmosferze skosztowaliśmy świątecznych potraw. 

  Czytaj Więcej o: Uroczysty obiad wielkanocny!

  2022-04-12