Biedroneczki

 

 • Jajka, kraszanki, świąteczne pisanki - warsztaty wielkanocne z Rodzicami

  Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne. Z tego powodu Biedroneczki zaprosiły swoich rodziców na wspólne warsztaty, których celem było wykonanie ozdób wielkanocnych. Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego, który uzmysłowił nam przede wszystkim symbolikę dań wkładanych do koszyczka wielkanocnego. Następnie rozpoczął się quiz rodzice kontra dzieci! Finalnie zwyciężyły bezkonkurencyjne Biedroneczki! Po czym zarówno rodzice, jak i dzieci, chętnie wykonali powierzone im zadanie techniczno-plastyczne, a przy okazji miło i kreatywnie spędzili czas ze swoimi pociechami.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w zajęciach!

  Czytaj Więcej o: Jajka, kraszanki, świąteczne pisanki - warsztaty wielkanocne z Rodzicami

  2023-03-28

 • Pieczenie babek cytrynowych

  Przed nami przygotowania do Świąt Wielkanocnych…pieczenie ciast, przygotowywanie świątecznych potraw. Biedroneczki również postarały się, aby święta wyjątkowo pachniały – upiekły babkę wielkanocną o cytrynowym smaku! Samodzielnie odmierzały składniki, które następnie mieszały, a także z pomocą pani - miksowały. Pieczenie babki okazało się wspaniałym kulinarnym przedświątecznym przedsięwzięciem i spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków! 

  PS. Drodzy Rodzice! Macie wspaniałych kucharzy i ogromną, przedświąteczną pomoc!

  Czytaj Więcej o: Pieczenie babek cytrynowych

  2023-03-27

 • Sensoryczna ciecz nienewtonowska

  Dzisiaj bawiliśmy się cieczą nienewtonowską! Co to takiego? Brzmi naukowo, a to zwykła mąka ziemniaczana, która w połączeniu z wodą tworzy masę o zaskakujących właściwościach - z jednej strony ciecz jest lejąca, z drugiej stony - zgnieciona lub uderzona robi się naprawdę twarda! Jest ciekawa sensorycznie i poznawczo. Sensorycznie - naprawdę szkoda było kończyć zabawę. Poznawczo - jest efekt WOW (kruszy się, a nagle przemienia w mokrą kałużę - istna magia!). Jak widać na zdjęciach - to świetna zabawa, a także niezwykłe doznania sensoryczne oraz ćwiczenie rączek!

  Czytaj Więcej o: Sensoryczna ciecz nienewtonowska

  2023-03-24

 • Przyszła wiosna upragniona, piękna, czysta, wymarzona!

  Tradycyjnie, jak co roku Przedszkolaki z naszej Akademii powitały nową, niezwykle wyczekiwaną porę roku - WIOSNĘ! W piękny wtorkowy dzień przeczytaliśmy list kierowany do nas od Wiosny, po czym, na jej prośbę, wszystkie dzieci wyruszyły na kolorowy wiosenny pochód ulicami miasta. Dzieci wcześniej przygotowały kolorowe wiatraki, a Panie - optymistyczne, wiosenne sentencje, którymi zostali obdarowani przechodnie! Przedszkolaki wywołały tym mnóstwo uśmiechu na ich twarzach! Po czym, głośnymi okrzykami żegnały zimę i śpiewem witały wiosnę! W sali zaś czekały na dzieci zajęcia relaksacyjne, oddechowe. Był to wspaniały, lekki dzień, gdy Wiosna zagościła na dobre w naszych salach i sercach!

  Czytaj Więcej o: Przyszła wiosna upragniona, piękna, czysta, wymarzona!

  2023-03-21

 • Wizyta eksperta - mamy Benia

  20 marca w naszej grupie wizytę złożył nam wspaniały gość, a przy tym także ekspert i mama Benia w jednym! Ku uciesze wszystkich Biedroneczek, przyniosła ona do przedszkola rzutnik w bajkami na kliszach. Okazało się, że w poprzednich latach, aby móc oglądać bajki i rozumieć ich sens, trzeba było także umieć czytać! To niezwykle zszokowało nasze małe Biedroneczki! Niemniej jednak, Pani Elwira uratowała z opałów naszych Milusińskich i przeczytała napisy umieszczone na kliszy, a także pokazała i dokładnie wytłumaczyła mechanizm przewijania bajki na tym urządzeniu. Była to  kolejna wspaniała lekcja dotycząca wynalazków, która niezwykle zainteresowała Przedszkolaków!

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas, a także wykazanie się zaangażowaniem i czynnym udziałem w życiu przedszkola! Zachęcamy przy tym Rodziców naszych Biedroneczek do odwiedzania nas w roli ekspertów! :)

  Czytaj Więcej o: Wizyta eksperta - mamy Benia

  2023-03-20

 • Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Ewuni

  16 marca świętowaliśmy w naszej grupie urodzinki Ewci! Niewątpliwie był to dla niej bardzo ważny i radosny dzień. Zgodnie z tradycją, w tym dniu pojawiło się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma Mały Jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Kochana Ewuniu, grupa Biedroneczek życzy Ci samych dobroci, beztroskiego dzieciństwa oraz wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w naszej Akademii! :)

  Czytaj Więcej o: Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Ewuni

  2023-03-16