Pieguski

 • wielkanocne warsztaty - Dzień bez zabawek

  Symbole wielkanocne. Czy wiesz, co oznaczają? - KobietaMag.pl

  Wielkanocne warsztaty i dzień bez zabawek w grupie Piegusków .        

  "Dzień bez zabawek w przedszkolu" to pomysł na nudę wśród dzieci. Realizowana we wszystkich grupach wiekowych. Głównym celem jest: rozwijanie wyobraźni i kreatywności dziecięcej.  W tym dniu dzieci nie korzystały z zabawek , ale pod kierunkiem nauczycieli  uczestniczyli w zabawach dydaktycznych, badawczych, rytmicznych  i innych ... które pozwoliły wykazać sie pomysłowością , twórczym myśleniem, zachęcały do wnioskowania i podsunęły z pewnością kolejne myśli do ciekawych zabaw. 

  W tym dniu : tworzyliśmy ekologiczne  ozdoby wielkanocne - króliczki w różnych postaciach , pęsetą odzieliśmy  ziarna fasoli i grochu- konkurencja na czas , tworzyliśmy instrumenty perkusyjne , robiliśmy gazetowe stworki i kulki w rzucie do celu oraz  inne aktywności towarzyszyły nam tego dnia .

  Czytaj Więcej o: wielkanocne warsztaty - Dzień bez zabawek

  2021-03-28

 • To już Wiosna!!!

   

       19 marca w grupie Piegusków odbył się "Pokaz mody Ekologicznej". Stroje zostały wykonane z materiałów recyklingowych przez rodziców Piegusków, którzy popisali się ogromną wyobraźnią.
  Pieguski na przywitanie Wiosny przygotowały dwie piosenki pt. "Uciekaj zimo" i "Wiosna w niebieskiej sukience" oraz wiersz pt. " Fryzjer".
        Wiosna jest już z nami, widać ją w śpiewie ptaków, pączkach  drzew oraz pierwszych wiosennych kwiatach, a każdy kolejny dzień przyniesie nam Jej coraz więcej. 

  Czytaj Więcej o: To już Wiosna!!!

  2021-03-21

 • "Królestwo uczuć" - realizacja scenariuszy Kulczyk Foundation - Efekt Domina

  Uczucia - Miniaimania 

      To już drugi  etap naszych spotkań z "Królestwem Uczuć". W trakcie zajęć nauczyliśmy  się  czym jest uczucie tęsknoty, złości, smutku. Poznaliśmy sposoby radzenia sobie ze złością, oraz martfiliśmy się o zdrowie chorego pieska Zmieszany.

  To już koniec tej podróży, Król i Królowa odjechali do innego przedszkola i innych dzieci, a my postanowiliśmy przestrzegać zasad "Królestwa Uczuć". 

  Czytaj Więcej o: "Królestwo uczuć" - realizacja scenariuszy Kulczyk Foundation - Efekt Domina

  2021-03-16

 • "Królestwo uczuć" - realizacja scenariuszy Kulczyk Foundation - Efekt Domina

  Kulczyk Foundation | Strona główna     

            1 Marca Pieguski wybrały się w podróż do "Królestwa Uczuć". Dzieci spotkały  króla i królową, zostały Mieszkańcami Królestwa, poznały nieśmiałego i lękliwego pieska oraz dostrzegły różnice pomiędzy kamieniami a ludźmi. 

   „W Królestwie Uczuć” to realizowany w podziale na dziesięć epizodów cykl zajęć, które angażując dzieci we współtworzenie historii wydarzeń w Królestwie Uczuć, rozwijają ich kompetencje emocjonalne – umiejętność rozpoznawania, nazywania i wyrażania uczuć oraz stanów emocjonalnych ze szczególnym uwzględnieniem: radości, smutku, złości, tęsknoty, zawstydzenia, satysfakcji, poczucia sprawczości. Cykl zainspirowany jest szkocką metodą storyline, która oddaje znaczną część decyzji za tworzenie narracji uczestnikom zajęć, rozwijając w nich poczucie sprawczości i zwiększając ich zaangażowanie. Dzięki zabiegowi tworzenia postaci, w które wcielają się dzieci, łatwiej jest im zrozumieć trudniejsze uczucia doświadczane przez bohaterów, jednocześnie mają możliwość zdystansowania się i przećwiczenia wyrażania uczuć. Narracja zasadnicza prowadzona jest przez Ciebie, nauczyciela, za pomocą odgrywania kolejnych scen z wykorzystaniem postaci pary królewskiej i ich psa. Ty, mając świadomość celów zajęć oraz kolejnych wydarzeń w historii, naprowadzasz uczestników na wskazane tematy, zostawiając im jednocześnie przestrzeń do kreatywnego działania i wzięcia odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz tworząc bezpieczne ramy do wyrażania wszystkiego, co pojawia się w umysłach i sercach dzieci przy okazji przygód bohaterów opowieści. W trakcie zajęć dzieci razem tworzą wspólną dla wszystkich scenerię i uzupełniają swoje indywidualne Karty Mieszkańca Królestwa Uczuć.

  Zrealizowaliśmy pięć scenariuszy, w których dzieci poznały uczucie onieśmielenia, radości, mocy - (poczucia sprawczości).

  Na ciąg dalszy zapraszmy...  

  Czytaj Więcej o: "Królestwo uczuć" - realizacja scenariuszy Kulczyk Foundation - Efekt Domina

  2021-03-07

 • Urodziny Martusi

       9 marca w grupie Piegusków świętowaliśmy czwarte urodziny Martusi. Marta  pokazywała dzieciom swoje ubranka z wieku niemowlęcego oraz zdjęcia -  jak z roku na rok stawała się starsza i bardziej samodzielna. Oczywiście nie obyło się bez życzeń, prezentów oraz słodkości. 
  Martusiu jeszcze raz życzymy Ci wszystkiego najlepszego.????

  Czytaj Więcej o: Urodziny Martusi

  2021-03-11