Pieguski

 • Dzień Drzewa- 12.X.2021r O Czym szumi las....

  Święto Drzewa ma na świecie stary rodowód. Jego początki sięgają 1872 roku, kiedy znawca i miłośnik przyrody, Julius Sterling Morton, ówczesny gubernator stanu Nebraska i jednocześnie sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, zwrócił się do rodaków z prośbą, by 10 kwietnia każdy kto może posadził drzewo. Inicjatywa sadzenia drzew szybko się przyjęła i urosła w Stanach Zjednoczonych do rangi tradycji.

             

  vDrzewo do szopki 4-8 cm Moranduzzo plastik | sprzedaż online na HOLYART

  Podczas obchodów Dnia Drzewa, Przedszkolaki obejrzały teatrzyk w wykonaniu dzieci z grupy Pszczółki podczas którego poznały rodzaje,budowę  drzew  oraz  mieszkańców lasu.  Dowiedziały się czym odżywiają się drzewa oraz jaką pełnią funkcję w przyrodzie, zapewniając nam tlen, oczyszczając powietrze oraz wpływając korzystnie na klimat i samopoczucie nas wszystkich. Rozbudzając w Dzieciach ciekawość poznawczą oraz kształtując więź z przyrodą nasi Wychowankowie zachęceni zostali  do aktywności badawczej m.in. obserwowali korę drzew, przekrój drzew, porównywali plastry  z różnych drzew, mierzyli drzewa itp.   Polsce akcja ta obchodzona jest od 2002 roku w październiku.

  Podczas spotkania z panem Leśnikiem Pieguski przypomniały sobie zasady zachowania sie w lesie. Na koniec zasadzono drzewko na terenie naszego przedszkola.

  Czytaj Więcej o: Dzień Drzewa- 12.X.2021r O Czym szumi las....

  2021-10-17

 • Urodziny Tosi

       To już czwarte urodziny Antoninki. Tosia pokazała dzieciom swoje zabawki, ubranka wieku niemowlęcego, dla dzieci jest to zawsze dobra zabawa, gdy okazuje się że było się takim malutkim. Były życzenia, sto lat a na koniec słodki  poczęstunek. 

  Najserdeczniejsze życzenia Tosiu!!!

  Czytaj Więcej o: Urodziny Tosi

  2021-10-10

 • Pieguski bezpieczni na drodze.

   

  01.10 .2021r  Pieguski wspólnie z grupą Jeżyki spotkali się z policjantami ruchu drogowego.   Obraz Zatrzymanie ruchu Policjant Cartoon ręcznie sygnału na wymiar • odizolowany, ilustracja, rysunek • REDRO.pl

  Nasi goście przypomnieli zasady ruchu drogowego , mówili o konieczności korzystania z fotelików , pasów bezpieczeństwa podczas podróży. Wspólne powtórzyliśmy sobie kolory na sygnalizatorze i ich znaczenie dla pieszych i kierowców. Nie zabrakło też wyjścia na pobliską zebrę i wspólnego przejścia na drugą stronę , z zasadami : zatrzymaj się , spójrz w lewo, w  prawo, w lewo i  przejdź wtedy  gdy samochody z obu pasów zatrzymają się  przed przejściem.

  Czytaj Więcej o: Pieguski bezpieczni na drodze.

  2021-10-03

 • Dzień Chłopaka

  Dziś  w naszej grupie obchodziliśmy niezwykłe święto: Dzień chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały mini koncert piosenki dla kolegów.  Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia .Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu niespodzianki dla przedszkolaków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Czytaj Więcej o: Dzień Chłopaka

  2021-10-03

 • Urodziny Oli

       27 września w grupie Piegusków odbyły się urodziny Oli Walendy. Ola ma już 4 lata, w tym czasie już 4 razy ziemia krążyłą wokół słońca, były życzenia, sto lat a na koniec słodki poczęstunek.  

  Czytaj Więcej o: Urodziny Oli

  2021-10-03

 • Jesienne Kuchcikowo

   

  Jesienne Kuchcikowo

                  W oczekiwaniu na jesień... , wspólnie przygotowywaliśmy ciasto z jabłkami . Posmakowaliśmy kilka rodzajów jabłek , później ustaliliśmy przepis: 2 szklanki mąki, 1 szklanka cukru , 4 jajka , 5 łyżek oleju i 1/ 2 łyżeczki proszku do pieczenia. Wąchając cukier waniliowy i cynamon , uznaliśmy, że warto szczyptę dorzucić ))). Na koniec dzieci , do ciasta przełożonego do blaszki , wciskały dary sadu : jabłka

  Ciasto wyszło i smakowało mniam :-)

  Czytaj Więcej o: Jesienne Kuchcikowo

  2021-09-27