Pieguski

 • Świtowy Dzień Świadomości AUTYZMU

  W kwietniu  obchodzimy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie PIEGUSKI ,przyszły ubrane na niebiesko, na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi autyzmem.

     W tym dniu w naszym przedszkolu odbyły się także zajęcia edukacyjne mające na celu zrozumienie i akceptację dzieci dotkniętych tym zaburzeniem. Obejrzeliśmy film edukacyjny oraz wysłuchaliśmy bajki o Jasiu, któremu trudno było zrozumieć otaczający go świat.

  Braliśmy udział w ćwiczeniach z " barierami"-pomagające zrozumieć nieco inne   postrzeganie , tego, co wokół . Były to ciekawe doświadczenia. Dzieci chętnie brały udział i dzieliły się swymi odczuciami.

  Czytaj Więcej o: Świtowy Dzień Świadomości AUTYZMU

  2024-04-10

 • Wielkanocne Warsztaty

  Kreatywne Warsztaty Wielkanocne dla dzieci, młodzieży i dorosłych - MOK

                      Już wkrótce Wielkanoc, dlatego „Pieguski” zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, by wspólnie wykonać świąteczne dekoracje.

  Na powitanie, by wprowadzić rodziców w radosny nastrój, dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Marcowi przyjaciele”, wyrecytowały wiersz pt. „Już wiosna” Jana Brzechwy, oraz zatańczyły do piosenki pt. „Śmigus dyngus”.

  Po części artystycznej  wraz z rodzicami dzieci  zasiadły do stolików i wszyscy zabrali się do pracy.

  Zarówno dzieci jak i rodzice bardzo zaangażowali się w proces twórczy, czego efektem stały się piękne stroiki,  które z pewnością udekorują domy naszych przedszkolaków. 

  Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspólny twórczy ranek. 

  Czytaj Więcej o: Wielkanocne Warsztaty

  2024-03-24

 • Pieczenie babeczek

                        Wielkanocne babeczki „owieczki”

                                         W tym tygodniu dzieci z grupy „Pieguski” realizowały temat  – Jestem samodzielny w kuchni. Tydzień kulinarny był doskonałą okazją dla naszych Przedszkolaków do sprawdzenia się w roli małych kucharzy – wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi cukiernicy. Było to nie lada wyzwanie, ale dostarczyło wszystkim mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Najlepszą nagrodą była oczywiście możliwość zjedzenia przygotowanych przez siebie produktów. Wszak nasze Przedszkolaki, jak wszystkie dzieciaki, najbardziej na świecie uwielbiają jeść słodycze. A już takie przygotowane własnoręcznie są najpyszniejsze!

  Czytaj Więcej o: Pieczenie babeczek

  2024-03-24