Smerfy

 • Dzięń Dobrego Słowa połączony z Walentynkami

  12 listopada  w naszym przedszkolu obchodzony był Ogólnopolski Dzień Dobrego Słowa, który został zainicjowany przez panią Iwonę Majewską – Opiełka - psycholog i założycielkę fundacji Wychowanie do szczęścia.Celem projektu jest budowanie odpowiedzialności za słowo, kształtowanie dobrej atmosfery i tworzenie pozytywnej energii, dzięki używaniu poprawnego języka w sytuacjach dnia codziennego. Projekt podkreśla, że istotne jest w jaki sposób ludzie zwracają się do siebie i prowadzą rozmowy; jak duże znaczenie ma budowanie prawidłowych, przemyślanych wypowiedzi - zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych - przywiązywanie uwagi do używania słów, które są miłe, przyjazne, serdeczne i nie sprawiają innym przykrości.

  Zachęcamy wszystkich -  zawsze trzynastego dnia miesiąca budujmy nawyk mówienia, które służy nam i innym, ale też pamiętajmy, aby każdego dnia starać się mówić pięknie, posługiwać się jak najczęściej dobrymi słowami-mówiąc o sobie, o innych i zwracając się do siebie nawzajem!

  Życzymy Wszystkim wiele życzliwości w  Dniu  Dobrego Słowa, samych pięknych, pozytywnych  myśli i słów.

  Czytaj Więcej o: Dzięń Dobrego Słowa połączony z Walentynkami

  2021-02-14

 • British day! w przedszkolu

  Wspaniałych przeżyć dostarczył dzieciom pobyt w przedszkolu w dniu 9 lutego, ponieważ w tym dniu obchodziliśmy British Day.

  Dzieci w tym dniu wzbogacały swoją wiedzę o Wielkiej Brytanii – jej kulturze, życiu codziennym.

  Poznały flagę,  hymn Wielkiej Brytanii, położenie geograficzne, zwyczaje i ulubione potrawy Anglików.

  Wśród wielu zaproponowanych zabaw punktem kulminacyjnym naszego brytyjskiego spotkania była wspólnie wypita herbatka angielska przegryziona ciasteczkiem.

  Jak widać na zdjęciach dzieci wspaniale odnalazły się na angielskim dworze i z gracją trzymały filiżanki napełnione herbatą.

  W podziękowaniu za wspólną zabawę wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę dyplom.

  Czytaj Więcej o: British day! w przedszkolu

  2021-02-10

 • Zajęcia kulinarne "Kuchcikowo"

  Zabawy kulinarne należą do jednych z najbardziej lubianych zajęć przez dzieci, zarówno w domu jak i w przedszkolu. Dzięki tym zajęciom dzieci będą miały szansę by wejść do świata kulinarnego i chodź na chwilę, stać się "małymi kucharzami". Pozwoli to  przedszkolakom usprawnić się manualnie poprzez: krojenie, obieranie, ugniatanie, mieszanie, smarowanie. Nabędą one również nowe doświadczenia i udoskonalą czynności związane z samoobsługą. Dzięki zajęciom kulinarnym dzieci nauczą się rozpoznawania smaków, właściwego zachowania przy stole, posługiwania sztućcami, dbałość o porządek. W trakcie zajęć kulinarnych dzieci odbywają przygodę, którą na pewno będą wspominać przez długi czas, poznają wyposażenie kuchni oraz zgłębią specyfikę zawodu kucharza.

  Zajęcia "Kuchcikowo" otwierają dzieci na nowe smaki, ale także rozwijają u nich kreatywne myślenie. Przedszkolaki staną się bardziej śmiałe, samodzielne oraz lepiej zorganizowane. Nabędą prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych. A wszystko to poprzez świetną zabawę.

  Smerfiki tym razem przygotowały kruche ciasteczka na Dzień Brytyjski, który odbędzie się we wtorek.

  Czytaj Więcej o: Zajęcia kulinarne "Kuchcikowo"

  2021-02-07

 • "Taki bal nad balami, co się pamięta latami"

  Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

  Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiają się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów...nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci.

  Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc we wspólnych zabawach, uśmiech nie znikał z twarzy. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

  Czytaj Więcej o: "Taki bal nad balami, co się pamięta latami"

  2021-01-22