Smerfy

 • Dzień Flagi

  2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

  Dzieci z grupy Smerfy postanowiły uczcić nasze barwy ojczyste - 30 kwietnia zorganizowaliśmy obchody tego święta. Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych; flagi, godła, hymnu.

  Czytaj Więcej o: Dzień Flagi

  2021-05-10

 • Śniadanie Wielkanocne

  „Nasz stół wielkanocny
  haftowany w kwiaty.
  W borówkowej zieleni
  listeczków skrzydlatych
  lukrowana baba
  rozpycha się na nim,
  a przy babie –
  mazurek w owoce przybrany.”

   

           W piątek  w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szyneczki, baranka z ciasta stroików z bazi i bukszpanu. Śniadanko zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych następnie zasiedliśmy do pięknego stołu zastawionego pokarmami wielkanocnymi.  Ten dzień miał wyjątkowy charakter; dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi.

  Po śniadaniu odwiedziła nas Pani Dyrektor, która złożyła dzieciom serdeczne życzenia i podarowała słodki upominek. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości.

  Czytaj Więcej o: Śniadanie Wielkanocne

  2021-04-13

 • Dzień Kolorowej Skarpetki

  W poniedziałek 22.03.2021r. słoneczko, radość i uśmiech gościł na twarzach naszych dzieci . Każde z dzieci miało na nogach dwie różnokolorowe skarpetki. A dlaczego?

  Dlatego, że 21 marca  oprócz tego, że jest  to pierwszy dzień   kalendarzowej  wiosny - jest to  również Ogólnoświatowy Dzień  Osób  z zespołem Downa. I tego właśnie dnia zakładamy dwie różnokolorowe skarpetki. Można powiedzieć, że jest to dzień kolorowej skarpetki. Cały personel przedszkola oraz przedszkolaki miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki "nie od pary". Chcieliśmy przyłączyć się do ogólnoświatowej akcji, a  kolorowe skarpetki były dla nas symbolem solidarności z osobami z zespołem Downa.

  Czytaj Więcej o: Dzień Kolorowej Skarpetki

  2021-03-23