Misie

 • "Oto właśnie sprawa taka, dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka"

  Nadszedł ten długo wyczekiwany dzień..nasze Przedszkolaki obchodzą swoje święto! Nie zabrakło śmiechu, zabaw ale co najważniejsze, uśmiechu na buziach naszych Misiaków :) Tego dnia Misie zamieniły się w groźnych piratów na czele ze swoim kapitanem :) Jak na poważnych piratów przystało, musieli oni przebrnąć przez wiele zadań aby dojść do skrywanego skarbu. Nie zabrakło przepychania statków na ocean, spotkania z groźną ośmiornicą oraz jej macką a także spotkania z papugą..która ciągle papugowała! Na szczęście mali piraci poradzili sobie świetnie i odnaleźli skrywany skarb, którym były słodkie ciasteczka! Piraci próbowali ich tuż po obiedzie :) Nie zabrakło także tworzenia własnych masek piratów a także zdjęć z pamiątkowym dyplomem :) Tego dnia odwiedziła nas również Pani Dyrektor, która wręczyła Przedszkolakom słodką niespodziankę :)

  Czytaj Więcej o: "Oto właśnie sprawa taka, dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka"

  2020-09-21

 • "Idzie lasem Pani Jesień, kolorowe kosze niesie"

  22 września na placu "Akademii Pana Kleksa" odbyło się uroczyste powitanie jesieni. Tego dnia każda grupa przedszkolna powitała Panią Jesień piękną jesienną piosenką. Grupa "Misie" wcieliła się w wiewiórki oraz kicusie.. Piękną piosenką przywitaliśmy kolorową jesień. Nie zabrakło także wspólnych zabaw, quizów a także jesiennego poczęstunku. 

  Czytaj Więcej o: "Idzie lasem Pani Jesień, kolorowe kosze niesie"

  2020-09-29

 • "Dbamy o higienę w czasie pandemii"

  Grupa "Misie" zapoznała się z informacjami na temat koronawirusa. Na podstawie prezentacji multimedialnej dowiedziały się skąd wział się koronawirus, kto go odkrył a także w jaki sposób możemy z nim walczyć. Dzieci chętnie wypowiadały się na powyższy temat. Na koniec wykonały kartę pracy, która pokazywała jeden z najlepszych sposobów na ochronę przed wirusem - prawidłowe mycie rąk. Misie chętnie uczestniczyły w zajęciach oraz udzielały prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania. 

  Czytaj Więcej o: "Dbamy o higienę w czasie pandemii"

  2020-09-29

 • "Klub niezwykle uprzejmych Chłopców - Dżentelmenów"

  30 września to bardzo ważna data dla naszych chłopców. Tego dnia obchodzili swoje święto - Dzień Chłopaka. Jednak aby nie było tak łatwo, musieli wykonać kilka zadań aby przystąpić do Klubu niezwykle uprzejmych Chłopców - Dżentelmenów. Jak na prawdziwego Dżentelmena przystało, dziewczynki jednogłośnie zdecydowały że każdy z nich musi mieć ogoloną brodę! Tak też zrobiły i samodzielnie goliły im brody :) Następnie chłopcy wykazali się szeroką wiedzą na temat dobrego zachowania przy stole. Musieli także za pomocą dotyku odgadnąć co jest niezbędne przy kulturalnym spożywaniu posiłku. Po kilku quizach i pytaniach nadszedł czas na zjedzenie Ciasteczek życzliwości. Gdyby ciasteczko zjadł chłopiec niegodny wstąpienia do Klubu.. wyrosłyby mu ośle uszy! Na szczęście nic takiego nie miało miejsca i każdy z naszych kochanych chłopców przystąpił do Klubu :) Na koniec dziewczynki wręczyły chłopcom medale, dyplomy oraz prezenty:) Dżentelmeni również wręczyli słodkie upominki dziewczynkom. Całej uroczystości towarzyszyła wesoła oraz miła atmosfera. 

  Czytaj Więcej o: "Klub niezwykle uprzejmych Chłopców - Dżentelmenów"

  2020-09-30

 • "Super Kolega oraz Koleżanka"

  Grupa Misie miała okazję porozmawiać na temat tego, co znaczy być dobrym kolegą czy koleżanką. Naszą rozmowę zaczęliśmy od przeczytania opowiadania na temat przyjaźni. Dzieci chętnie zglaszaly się do odpowiedzi i wyjaśniały czym dla nich jest przyjaźń. Następnie przyszła pora na burzę mózgów. Misie miały dwa główne pytania: Jak powinien zachowywać się super kolega oraz jaki powinien być super kolega. Dzieci chętnie odpowiadały na te pytania zgłaszając kolejne świetne pomysły. Bycie Super Kolegą/Koleżanką w grupie ma za zadanie promowanie i rozwijanie postaw przyjacielskich. W naszej sali zawisł plakat na którym dzieci będą zdobywać kolejne odznaczenia za wszelkie zachowania wymienione podczas naszej rozmowy. Na koniec tygodnia, dziecko które uzyska najwięcej odznaczeń otrzyma medal Super Kolegi/Koleżanki. Już podczas pierwszego dnia na naszym plakacie pojawiły się pierwsze odznaczenia co pokazuje jak wspaniałymi oraz przyjaznymi dzieciaczkami są nasze Misie. 

  Czytaj Więcej o: "Super Kolega oraz Koleżanka"

  2020-10-06

 • Gramy w zielone czyli Święto Drzewa!

  9 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Drzewa. Tego dnia odwiedził nas pewien gość.. była to Pani Ania która jest leśniczką. Z niezwykłym zapałem opowiadała o właściwościach leczniczych drzew, o pięknie przyrody oraz o tym jak ta przyroda jest dla nas ważna i jak musimy o nią dbać. Tego dnia Misie przyszły ubrane w kolorze zielonym aby jeszcze bardziej podkreślić to wydarzenie. Pani Ania wspólnie z przedszkolakami zasadzila pamiątkowe drzewko na naszym przedszkolnym placu zabaw. Na koniec Misie wykonały symboliczne drzewa, podsumowując całą uroczystość. 

  Czytaj Więcej o: Gramy w zielone czyli Święto Drzewa!

  2020-10-14