Biedroneczki

 • Słoneczko Montessori dla Zosi

  2 września świętowaliśmy w naszej grupie urodzinki Zosi! Niewątpliwie był to dla niej bardzo ważny i radosny dzień. Zgodnie z tradycją, w tym dniu pojawiło się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczkikoraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Kochana Zosieńko, grupa Biedroneczek życzy Ci samych dobroci, beztroskiego dzieciństwa oraz wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w naszej Akademii! :)

  Czytaj Więcej o: Słoneczko Montessori dla Zosi

  2022-09-02

 • Słoneczko Montessori dla Szymonka

  8 września świętowaliśmy w naszej grupie urodzinki Szymonka! Niewątpliwie był to dla niego bardzo ważny i radosny dzień. Zgodnie z tradycją, w tym dniu pojawiło się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczkikoraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Kochany Szymonku, grupa Biedroneczek życzy Ci samych dobroci, beztroskiego dzieciństwa oraz wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w naszej Akademii! :)

  Czytaj Więcej o: Słoneczko Montessori dla Szymonka

  2022-09-08

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  15 września grupa Biedroneczek obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działaniaTego dnia wszyscy bez wyjątku nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. 

  Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce "i", kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wszystkie dzieci wykonały porządną gimnastykę z kropką, ułożyły historię małej Kropki, wykonały zadania manualne i matematyczne, a także te zawarte w magicznej książce, w której kropki płatają figle.

   

  BYŁO NIEZWYKLE KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE!

  Czytaj Więcej o: Międzynarodowy Dzień Kropki

  2022-09-15

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”  - J. Korczak

   

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest 20 września, wówczas Przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia grupa Biedroneczek wspólnie wykonała piękną pracę plastyczną ukazującą ich serca. Nie zabrakło także wesołych gier i zabaw ruchowych oraz z chustą animacyjną. Każda Biedroneczka zasłużyła na order oraz dyplom. Zwieńczeniem tego dnia była sesja zdjęciowa w balonowej fotobudce

  Mamy nadzieję, że Biedroneczki będą miały wspaniałe wspomnienia!

   

  Czytaj Więcej o: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  2022-09-20

 • Wizyta Funkcjonariuszy Policji

  21 września w naszym przedszkolu wizytę złożyła Pani Policjantka z Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, właściwego zachowania się względem obcych osób i podróżowania autem. Utrwaliliśmy również numery alarmowe. Pani Policjantka zwróciła uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżyła im na czym polega praca Policjanta. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, do którego dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. 

  Czytaj Więcej o: Wizyta Funkcjonariuszy Policji

  2022-09-21

 • Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu

  „Order uśmiechu - małe słoneczko

  Dobre słoneczko, co daje nam

  Radość za radość, uśmiech za uśmiech

  Grzeje nam w serca każdego dnia...”

   

  Jak co roku, 21 września, wprowadzamy nasze dzieci w tajniki tego święta. Nasze Biedroneczki tego dnia poznały różnego rodzaju emocje, staraliśmy się sprecyzować i nazwać własne. Bawiliśmy się także do piosenki Majki  Jeżowskiej „Uśmiechnięty Order”. Bo przecież radość, uśmiech, zadowolenie i szczęście dzieci - to wszystko zawarte jest w tym skromnym, ale jakże wyjątkowym słoneczku.

   

  Wykonaliśmy także piękne, wesołe ordery uśmiechu, które Biedroneczki wręczyły rodzicom. Tego dnia staraliśmy się wywoływać jak najwięcej uśmiechu na twarzach dzieci. Paniom udało się to między innymi poprzez formowanie balonowych kwiatuszków i mieczy dla naszych Wesolińskich!

  Czytaj Więcej o: Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu

  2022-09-21