Pszczółki

 • „Jest Święto Taty i Dzień Strażaka a dzisiaj mamy Dzień Przedszkolaka”

  „Każdy przedszkolak dobrze wie,

  że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

  od najmłodszego, aż po starszaka,

  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

   

  Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.

  Już od samego rana, w przedszkolu panowała wesoła atmosfera, natomiast pani dyrektor Łucja Wieczorek, odwiedzając naszą grupę, życzyła dzieciom miłego świętowania.

  Panie nauczycielki przygotowały dla dzieci różne atrakcje, m.in. zabawy integracyjne z chustą animacyjną Klanzy, tunel.

  Zwieńczeniem tego dnia były wesołe zabawy z balonami przy muzyce. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania każdy przedszkolak otrzymał kolorowy medal "Super przedszkolaka".

  Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci. Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/

  Czytaj Więcej o: „Jest Święto Taty i Dzień Strażaka a dzisiaj mamy Dzień Przedszkolaka”

  2019-09-23

 • Tworzymy kolorowe dźwięki

  Na zajęcich muzycznych pani Justynka zaprosiła Pszczółki do zabawy muzycznej z nowym instrumentem Kolor piano. Jest to kilku metrowa mata z zamontowanymi dźwiękami podobnie jak w pianinie. Instrument Kolor Piano łączy grę z ruchem, nauką kolorów i podstawami geometrii. Dzieci po zapoznaniu się z instrumentem ochoczo zabrały się do wygrywania prostych rytmów.  Nowy instrument okazał się dla dzieci  dużą, atrakcyjną  i muzyczną niespodzianką. Dzieci w wieku przedszkolnych najchętniej i najszybciej uczą się przez zabawę. Dzisiejsze zajęcie tylko to potwierdziło.

  Czytaj Więcej o: Tworzymy kolorowe dźwięki

  2019-09-24

 • Nietypowy koncert w naszym przedszkolu:)

  Niech warzywa zabrzmią własnym głosem. Marchewka stanie się fletem, a ziemniak grzechotką. W środę, 18 września w naszym przedszkolu rozbrzmiała nietypowa muzyka, którą tworzył pan Andrzej. Przedszkolaki miały okazję poznać niezwykłego gościa, który pokazał im, że warzywa i owoce, oprócz swych walorów smakowych i zdrowotnych, mogą także posłużyć jako instrumenty muzyczne. W tym celu wykorzystuje m.in. marchewkę, ogórek, paprykę, orzechy kokosowe i włoskie, pietruszkę czy jabłko.
  Z ogromnym zachwytem dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych oglądały instrumenty, które pan Andrzej wykonywał bezpośrednio na występie  Na zakończenie pokazu dzieci zaprezentowały się w krótkim koncercie, grając na instrumentach wykonanych z orzechów.To był bardzo zabawny i interesujący występ.

  Czytaj Więcej o: Nietypowy koncert w naszym przedszkolu:)

  2019-09-24

 • Jesienny bal witaminek

  ,,Dobry nastrój,śmieszne minki, to zasługa witaminki !"   

  Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się ,,Bal Witaminek". Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu rodziców dzieci zmieniły się w ulubione warzywa i owoce- dziękujemy rodzicom! Było to coś naprawdę niezwykłego. Przedszkolaki wyglądały niesamowicie. Podczas balu dzieci brały udział w różnych konkursach: rozpoznawały owoce i warzywa  za pomocą zmysłów, rozwiązywały zagadki, quizy, zbierały owoce do koszyków. Nie zabrakło również wspólnych tańców przy muzyce . Pszczółki przygotowały również własnoręcznie owocowe szaszłyki. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. To był dzień pełen wrażeń! 

  Czytaj Więcej o: Jesienny bal witaminek

  2019-09-26

 • Święto dyni czyli dzień pomarańczowy w przedszkolu

  W ostatni wrześniowy piątek obchodziliśmy Święto Dyni. Z tej okazji nasze przedszkole zamieniło się w dyniową krainę, w której królował kolor żółty i pomarańczowy.  „Dzień Dyni” pozwolił dzieciom poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę na ich temat. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy, a przygotowane atrakcje pozwoliły odkryć wiele zalet tego wyjątkowego warzywa. Nie obyło się bez zabaw ruchowych z dynią. Różne kształty, kolory i wielkości dyń pozwoliły na matematyczne zabawy: sprawdzaliśmy ile dyń udało nam się zgromadzić, która dynia była najcięższa a która najlżejsza. Poznaliśmy również "żarłoczną dynię", którą nakarmiliśmy figurami geometrycznymi. To była świetna okazja do poznania takich figur jak: koło, kwasrat, trójkąt i prostokąt. Na zakończenie odbyły się zajęcia kulinarne czyli, Masterchef Junior. Tym razem korzystając z darów jesieni przygotowaliśmy surówkę z marchewki i jabłka wg przepisu babci Zosi :). Pszczółki doskonale wiedzą, że warzywa i owoce pełnią bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka gdyż zawierają cenne witaminy i składniki mineralne. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak higienicznie wykonać potrawę oraz bezpiecznie posługiwać się tarką. Własnoręcznie wykonany posiłek smakuje podwójnie pysznie! Większość dzieci prosiła o dokładkę! Podczas dyniowego obiadu mieliśmy też okazję spróbować pyszną zupę z dyni. To był bardzo pracowity dzień, ale zadowolone miny dzieci są dowodem na świetną zabawę tego dnia.

  Czytaj Więcej o: Święto dyni czyli dzień pomarańczowy w przedszkolu

  2019-09-27

 • Świeto Chłopców w grupie "Pszczółek"!

  Z okazji tego szczególnego dnia, w grupie "Pszczółek" dziewczynki przygotowały moc atrakcji dla swoich kolegów. Na początku złożyły najserdeczniejsze życzenia i zaśpiewały „Sto lat”. Nie zabrakło zabaw i konkursów, przy których przedszkolaki świetnie się bawiły. Na koniec na małych mężczyzn czekał puchar i certyfikat super chłopaka oraz prezent w postaci zabawki. Chłopcy zrewanżowali się także tym samym wręczając dziewczynkom drobne prezenty. Dziękujemy naszym rodzicom za wspaniałe niespodzianki. Dzień ten upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze.

  Czytaj Więcej o: Świeto Chłopców w grupie "Pszczółek"!

  2019-09-30