Smerfy

 • „Idzie lasem Pani Jesień kolorowe kosze niesie”

  Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszym przedszkolu. 22 października do przedszkola przybyły grzyby, liście, dynie i różne leśne zwierzęta.  Właśnie w takich strojach na koncert jesienny stawiły się nasze przedszkolaki. Nasza ogrodowa scena została udekorowana kolorowymi liśćmi, drzewami, słonecznikami oraz pięknymi jesiennymi koszami, aby przybliżyć naszym przedszkolakom barwy jesieni. Wszystkie grupy przedszkolne, nauczyciele, pracownicy przedszkola zebrali się w ogrodzie, gdzie za chwilę miał rozpocząć się Jesienny koncert pt. „Idzie lasem Pani Jesień kolorowe kosze niesie” Podczas spotkania, w pięknych strojach i jesiennej scenerii przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności taneczne, wokalne. Nasze „Smerfy” zaśpiewały piosenkę pt. „Zbieramy grzyby”. Wspólnie z wszystkimi przedszkolakami uczestniczyliśmy w konkursach prowadzonych przez Panią Jesień.  Na zakończenie odbyła się degustacja owoców i warzyw. To radosne wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci.

   

  Czytaj Więcej o: „Idzie lasem Pani Jesień kolorowe kosze niesie”

  2020-09-24

 • „Oto właśnie sprawa taka, dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka”

  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze „Smerfy” zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w atrakcyjnych zajęciach sportowych. Radość, śmiech gościł na buziach naszych milusińskich i świadczyły o wspaniałej zabawie.

  Czytaj Więcej o: „Oto właśnie sprawa taka, dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka”

  2020-09-24

 • Dzień Chłopaka !!!

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
  Witamy serdecznie chłopaka każdego.
  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

   

  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu nasze  dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

  Czytaj Więcej o: Dzień Chłopaka !!!

  2020-10-07

 • Koronawirus - zajęcia edukacyjne dla dzieci

  8 października dzieci z grupy "Smerfy" miały okazję obejrzeć krótką bajkę o koronawirusie oraz film edukacyjny wyjaśniający dzieciom pojęcia związane z koronawirusem. Działania te mają na celu przybliżyć najmłodszym, o co w ogóle chodzi z pandemią, kwarantanną i innymi trudnymi słowami, które na co dzień słyszą dzieci. Przedszkolaki utrwaliły sobie również sposoby dbania o higienę, dzięki którym możemy obronić się przed wirusami. To jest też dobry czas do edukowania dzieci na temat zdrowego stylu życia i budowania własnej odporności, która jest najlepszą obroną w walce z wirusem.

  Życzymy wszystkim dużo siły i zdrówka w tym trudnym czasie!

   

  Czytaj Więcej o: Koronawirus - zajęcia edukacyjne dla dzieci

  2020-10-14

 • „Wesołe zabawy z wiatrakiem matematycznym”

  "WIATRAK MATEMATYCZNY" - innowacyjne narzędzie i metoda pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

  „Zabawy z Wiatrakiem” pomagają nauczycielom w sposób oryginalny realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego. Zajęcia z wykorzystaniem wiatraka matematycznego są z pewnością dla dzieci niezwykłym doświadczeniem edukacyjnym. Podczas zabaw matematycznych z jego wykorzystaniem dzieci uczą się orientacji w schemacie własnego ciała  i przestrzeni, rytmów, konstruowania gier, kształtowania umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania i mierzenia. Wiatrak w sposób niezwykle przystępny wprowadza dzieci w świat pojęć geometrycznych, ćwiczy koordynację, równowagę oraz sprawność manualną dzieci. Łączy bodźce wzrokowe, dotykowe i ruch. Bardzo istotnym walorem Wiatraka jest połączenie edukacji matematycznej dzieci z różnorodnymi zabawami ruchowymi. Wielobarwny Wiatrak dostarcza też wrażeń na kilku poziomach: pobudza wyobraźnię, buduje emocje, wyzwala energię. Uczy współpracy i działania w grupie. Jest metodą wyrażania własnej ekspresji i odreagowania napięć, a przede wszystkim jest  świetną zabawą. 

   

  Czytaj Więcej o: „Wesołe zabawy z wiatrakiem matematycznym”

  2020-10-07

 • "Graj w zielone" - Święto Drzewa

  W dniu 9 października zaplanowaliśmy uroczyste obchody Dnia Drzewa. W tym dniu dominował w naszym stroju kolor zielony.  We wszystkich grupach wiekowych przeprowadzone zostały zajęcia związane z tematyką drzew, ich budowy, znaczenia dla człowieka, zwierząt i przyrody. Nasze małe „Smerfy” złożyły przysięgę „Małego Ekologa. 

  ,, Przedszkolaki  zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!!!!

  Nie będziemy łamać gałązek, drzew i krzewów.
  Nie będziemy deptać trawników!
  Nie będziemy w lesie krzyczeć!
  Będziemy wrzucać śmieci do kosza!
  Będziemy zimą dokarmiać ptaki i zwierzęta!
  Będziemy oszczędzać wodę i prąd!
  Obiecujemy! My mali obrońcy przyrody!

  Tego dnia gościliśmy również Panią Leśnik, która opowiedziała nam o swojej pracy. O tym jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Dzieci dowiedziały się, że leśnicy bardzo cenią sobie obecność takich ptaków jak dzięcioły (które są nazywane ptasimi lekarzami drzew) oraz sikorek (które zjadają mnóstwo owadów szkodzących drzewom). Poznaliśmy również różne rodzaje drzew i ich nazwy. Zwieńczeniem tego spotkania było wspólne zasadzenie drzewka w ogrodzie przedszkolnym.

  Czytaj Więcej o: "Graj w zielone" - Święto Drzewa

  2020-10-12