Smerfy

 • "Wszyscy Polacy to jedna rodzina z sercem biało-czerwonym zbawa się zaczyna" - Dzień Przedszkolaka

  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.  Tego dnia, dominowały w naszych strojach kolory biało-czerwone. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Radość, śmiech gościł na buziach  naszych milusińskich i świadczyły o wspaniałej zabawie.

  Czytaj Więcej o: "Wszyscy Polacy to jedna rodzina z sercem biało-czerwonym zbawa się zaczyna" - Dzień Przedszkolaka

  2019-01-07

 • Dzień Uśmiechu

  "Niektórzy zaczynają od niego dzień, innym przychodzi z trudem. Bez względu na to czy uśmiechasz się często, czy sporadycznie 5 października zrób to koniecznie”- Przybliżenie postaci Harveyowi Ball, który stworzył znaczek uśmiechniętej, bardzo schematycznej buźki na żółtym tle – symbol radości i dobrej woli. Tego dnia nasza grupa stworzyła własny symbol radości, uśmiechu.  W Tym dniu prowadzone były zabawy muzyczne, ruchowe, plastyczne, zręcznościowe.  Każde dziecko na zakończenie pobytu w przedszkolu wręczyło order uśmiechu swoim rodzicom.

  Czytaj Więcej o: Dzień Uśmiechu

  2019-01-07

 • "Święto drzewa pokazuje jak przyrodę się szanuje"- Święto Drzewa

  10.10.2018r.- Święto Drzewa. Tego dnia we wszystkich grupach wiekowych  przeprowadzone zostały zajęcia związane z tematyką drzew, ich budowy, znaczenia dla człowieka, zwierząt i przyrody. W ogrodzie przedszkolnym zasadziliśmy  „Drzewo Pamięci” w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przedszkolaki złożyły przysięgę „Małego Ekologa.  W tym dniu dominował w naszym stroju kolor zielony.

   

  Czytaj Więcej o: "Święto drzewa pokazuje jak przyrodę się szanuje"- Święto Drzewa

  2019-01-07

 • "Piękna nasza Ziemia Ojczysta" - 11 Listopada

  11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości. W naszym przedszkolu w dniu 9 listopada obchodziliśmy 100 Rocznicę odzyskania Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kokardy w barwach ojczystych oraz flagi. Przedszkolaki tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Łucja Wieczorek, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki i tańczył. O godzinie 11:11 dzieci, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni obecni na uroczystości zaśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. Cała uroczystość była pięknym świadectwem dziecięcego patriotyzmu, integracją społeczności przedszkolnej wokół muzycznych tradycji patriotycznych.

  Czytaj Więcej o: "Piękna nasza Ziemia Ojczysta" - 11 Listopada

  2019-01-07